Vipbakim

Cilt Sorunlarını Kökünden Halleden 5 Farklı Maya Maskesi Tarifi!

Cilt Sorunlarını Kökünden Halleden 5 Farklı Maya Maskesi Tarifi!

Cilt bakımı için kozmetik ürünlerine paralar vermekten sıkıldınız mı? Bu durum artık çok normal! Çünkü pek çok kozmetik ürünü, içerdiği bitkisel özlü formülü bizlere para ile yansıtıyor.Aslen artık bitkisel özlü formülleri kendinizde kolaylıkla hazırlayabiliyor halde iken, neden bu tip ürünlere bu kadar para vermek zorunda kalasınız ki? Şimdi sizlere sunacağımız maya ile cilt bakımı ürünü, artık bütün cildinizi arındırma ve istediğiniz forma sokma adına oldukça önemli adımlar atıyor. Daha ayrıntılı inceleyelim ve bu formülü nasıl hazırlayıp, uygulayacağımıza kanaat getirelim.

1) Saf Maya Maskesi

1 çorba kaşığı yaş maya,

1 çorba kaşığı ılık su

Maya, su ile karıştırılır ve eritilir. Karışım maske haline dönüştükten sonra da göz ve dudak çevresine sürümü gerçekleştirin. 15 dakika kadar beklettikten sonra ilk olarak ılık su, daha sonra da soğuk su ile yüzünüzü yıkayın! Bu maske türü yüzünüzde olan yağlanmalara bir hayli iyi geleceği gibi, cildinizi de arındırma formülleri ile istenilen forma kavuşmanızı sağlayacaktır.

2) Kırışıklık Karşıtı Maya Maskesi

1 tatlı kaşığı yaş maya,

1 tatlı kaşığı elma suyu (mümkünse blender ile siz temin edin)

1 tatlı kaşığı süt

Bir kap içerisine tüm malzemeleri ekleyin ve istenilen maske kıvamına gelene kadar çırpın. Kırışıklık olan bölgelere karışımı sürün. 10 dakika kadar bekledikten sonra cildinizde olan maskeyi pamuklu bir havlu ile silin, daha sonra yüzünüzü durulayın. Cildin kırışıklardan arınmasına oldukça etkili bir yöntem türü olan maya maskesi, aynı zamanda cildinizi istenen forma da hazırlar.

3) İnce Kırışıklıklar İçin Maya Maskesi

1 tatlı kaşığı yaş maya,

1 tatlı kaşığı elma suyu,

1 tatlı kaşığı süt.

Aynı şekilde bir kap içerisinde topladıktan sonra maske kıvamına gelene kadar çırpın. Daha sonra tüm cilde sürün ve 30 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü durulayın. Haftada 1 kez kullanımı doğru olacak olan bu maske türü, ince kırışıklıkların hayatınızdan tamamıyla uzaklaşmasını sağlayacaktır.

4) Cildi Toparlayan Maya Maskesi

2 tatlı kaşığı yaş maya,

2 tatlı kaşığı limon suyu (doğal kullanın)

Karışımı hazırladıktan sonra tüm yüzünüze uygulayın ve 15 dakika sonra durulayın. Cildinizin toparlanmasına oldukça yardımcı olacak olan bu maske türü, 10 günde bir kullanımda verim almanızı sağlar.

5) Cilt Lekeleri İçin Maya Maskesi

1 çorba kaşığı süt,

1 çorba kaşığı yaş maya

Krem kıvamına gelene kadar karışımı çırpın. 10-15 dakika kadar ciltte kaldıktan sonra temiz bir havlu ile yüzünüzü silin ve daha sonra yüzünüzü su ile yıkayın. Haftada 1 kez kullanımı doğru olandır. Bununla birlikte var olan leke ve sivilcelerden tamamen arınabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.