Vipbakim

Cilt Üzerinde Birçok Olumlu Etkisi Olan Buz Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt Üzerinde Birçok Olumlu Etkisi Olan Buz Maskesi Nasıl Yapılır?

Genç kızlar, güzel bir cilde sahip olmak için onlarca krem almanıza gerek yok. Hayatınıza katacağınız güzellik maskeleri ile kalıcı bir güzellik yakalayabilirsiniz. Evde bulunan veya çok uygun fiyata alacağınız besinler, hem sağlığınız için hem de maskelerde uygulanarak cildiniz için faydalı olabiliyor. Bu maskelerden biri de buz maskesi.

Buz maskesi ev koşullarında kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir maske. Cilt üzerinde birçok olumlu etkisi olan buz maskesini yapmak oldukça da basit. Etki alanları oldukça geniş olan buz maskesinin cilt üzerinde birden çok faydası var.

Buz Maskesinin Faydaları Nelerdir?

  • Doğal tonik olarak kullanılabilen buz, büyük gözenekleri sıkılaştırıcı bir etkiye sahip.
  • Cilt üzerinde bulunan güneş lekesi, akne ve sivilce lekelerini azaltıyor ve önlüyor.
  • Buz, gözaltına uygulandığı takdirde gözaltı morluklarına da oldukça iyi geliyor. Ayrıca buz gözaltı şişkinliklerinin inmesine de yardımcı oluyor.
  • Cildi sıkılaştırıcı etkisi olan buz, cilt sarkmalarını dolayısıyla yaşlanma etkilerini de önlüyor.
  • Buz, cilde taze bir görünüm vermenin yanı sıra, cildi gençleştiriyor.
  • Buz masajı, düzenli olarak kullanılması takdirde kırışıklıkları azaltıyor.
  • Buz, kan dolaşımını arttırıcı bir etkiye sahip.

Görüldüğü üzere buzun cilt üzerinde birçok pozitif etkisi bulunmaktadır. Uygulayacağınız buz maskeleri, cildiniz üzerinde mucizevi bir etki doğuracaktır.

Buz Maskesi Tarifleri

Buz maskeleri yalnızca su ile yapılan buzla uygulanabileceği gibi içerisine farklı besinler karıştırılarak da uygulanabiliyor. Her gün yapılması önerilmeyen buz maskelerini, haftada 1 ya da 2 haftada 1 şeklimde uygulamanız yeterli olacaktır.

Kadınlar arasında en yaygın buz maskelerinden birisi limonlu buz maskesidir. C vitamini yönünden zengin olan limon, günlük hayatta mutlaka tüketilmesi gereken bir besin. Haliyle buz maskesi içerisinde de faydalı bir etkiye sahip.

Limonlu buz maskesi, yarım limon İle 1 bardak suyu buz kalıplarına yerleştirip dondurularak yapılıyor. Görüldüğü üzere oldukça basit. Buz kalıplarını dışarıda 2-3 dakika beklettikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz.

Sodalı buz maskesi; cilt için faydalı olan bir başka buz maskesidir. 1 şişe soda buz kalıplarında dondurulur ve temizlenmiş cilde masaj yapılarak uygulanır.

Gül suyu buz maskesi; cilt için önemli bir bakım ürünü olan gül suyu ile buz maskesi de yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan gül suyunuzu buz kalıplarına döküp, dondurduktan sonra cildiniz üzerinde gezdirmek olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.