Vipbakim

Cilt Yenileyici Kivi Maskesi Tarifleri

Cilt Yenileyici Kivi Maskesi Tarifleri

Kivi maskesi bilindiği üzere cildin yenilenmesi ve temizlenmesi açısından oldukça önemli bir üründür. Bu sebepten dolayı da hayatımızın büyük bir bölümünde kivi maskesi yer almaktadır. Şimdi sizlere bu yazı altından Kivi Maskesi Tarifleri sunacak ve nasıl olması gerektiği hususunda bilgiler vereceğiz.

Hem bakterilerden cildinizi arındırmada, hem de kesin sonuç ortaya çıkarmada sizlere net dönüşler sağlayacak olan bu maske tarifi türü, her daim uygulamanız sonucunda da cildinize istenen görünümü kazandırmak ile birlikte sizlere faydalı durumları da ortaya koyacaktır.

Hangi Maskeler Yapılabilir?

  1. Kivi Halkaları!

Kabuğunu soyduğunuz kiviyi ince ince dilimleyin. Daha sonra tüm cildinize yerleştirmek suretiyle 15 dakika kadar hareketsiz kalın. Bu şekilde hem cildiniz istenildiği biçimde temizlenecek, hem de gereken vitaminleri alma konusunda kararlı olacaksınız.

  1. Kivi Suyu ile Bakım!

Kabuğunu soyduğunuz kiviyi çatalla ezin ve suyunu çıkartın. Suyu çıktıktan sonra bir kaba süzdürün ve suyunu tüm cildinize sürün. Daha sonra bir pamuk veya bez ile yüzünüzü sarın ve 10 dakika boyunca bu şekilde kalın. En son işlem olarak da cildinizi arındırın.

  1. Kil ile Kivi Maskesi Tarifi!

Kabukları soyulmuş olan bir orta boy kiviyi çatalla ezin. Daha sonra suyu çıkacaktır ve içerisine kil ekleyerek hamur kıvamına gelinceye dek karıştırın. Daha sonra bu hazırlanan maskeyi cildinize sürün ve 10 dakika boyunca cildinizde kalmasını sağlayın. 10 dakika sonra da duru bir su ile cildinizi arındırın. Bu maske türü hem sivilce tedavisine iyi gelmekte, hem de cildinizde ki ölü derilerin atılmasına olabildiğince fayda sağlamaktadır.

Kivi Maskesi Her Cilde Aynı Sonucu Verir Mi?

Genel olarak evet! Çünkü kivi maskesi sizler için olumlu tepkimeleri ortaya çıkaracağı gibi, cildin de istenen bir görüntü almasını sağlayacaktır. Pek çok kişi tarafından da Kivi Maskesi Tarifleri uygulanarak cilt sorunsallarından arınma durumu söz konusu olmuştur.

Sizlere bu yolda sunacağımız tarifler ile beraber artık kivi maskesini her daim kullanabilecek, cildinizde oluşan tüm sorunsallardan da kurtulma şansı elde edeceksiniz. Böylesi önemli bir tavsiyeyi kontrol ederek siz de istenen sonuçlara ulaşabiliyor hale gelebilir ve artık kivi maskesini alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.