Vipbakim

Cilt Yenileyici Maskeler

Cilt Yenileyici Maskeler

Cilt yenileyici maskeler daha sağlıklı bir yapı kazanmak için hazırlanan uygulamalardır. Cilt bilindiği üzere gün içinde değişik etkenler nedeniyle zarar görür. Bunu önlemek için belli aralıklarla maske gibi yenileyici uygulamalara yönelmek gerekir. Maskeler genel özellikleri açısından serumdan sonra cildinizin tazelenmesinde en çok etki eden uygulamalardır.

Yenileyici Domates Maskesi

En kolay uygulanabilen maskelerdendir. Süt ve domatesle hazırlanır. 2 tane domates soyulduktan sonra içine 1 kaşık süt eklenir ve mikserle iyice karıştırılır. Daha önce cildinizi temizledikten sonra bu karışımı cildinize sürün ve sonra kurumasını bekleyin. Ilık suyla durulayarak cildinizdeki farkı hissedin. Bu maskeyi her hafta 2 kere yapabilirsiniz.

Süt ve Muzlu Maske

Ferahlatıcı ve yenileyici etkisi olan bir diğer maske de süt ve muzla yapılan karışımdır. Muzu ezdikten sonra 1 kaşık bal ve süt eklenir. Bu şekilde hazırlanan karışım sonra cilde sürülerek 20 dakika beklenir. En son ılık suyla yıkanarak temizlenir. Gözenekleriniz bu şekilde sıkılaşacaktır.

Bakım Yapıcı Maske

Cildiniz günlük tıkanan gözenekler nedeniyle belli aralıklarla bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakım için özenle hazırlanan cilt yenileyici maskeler beklediğiniz sonucu almanıza yardım edecektir. İyi bir bakım sizi daha genç gösterir. Bu bakım maskesinde

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı aleo vera jeli kullanılmalıdır. Bu malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra cildinize sürün ve yarım saat sonra da ılık suyla temizleyin. Maskeyi haftada 2 kere kullanmaya devam ettiğinizde sonuçlar da kendini belli edecektir. Cildiniz gözle görülür şekilde daha genç ve sıkı bir hal alır.

Yumurta Maskesi

Hem yenileyici hem de sıkılaştırıcı etkisi olan yumurta maskesi en etkili maske çeşitlerinden biridir. Bir kaşık süt içine yumurta beyazı eklenir ve köpürene kadar iyice çırpılır. Sonra da bu maske cilde uygulanır ve 15 dakika beklendikten sonra durulanır.

Bakım Maskesi Faydaları 

Cilt yenileyici maskeler ya da bakım maskeleri pürüz ve pullanma sorunlarınızın önüne geçmek için ideal çözümler üretir. Ancak bu maskeleri devam ettirmek son derece önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.