Vipbakim

Ciltte İpeksi Bir Yumuşaklık Sağlayan Tuz Peelingi Nasıl Yapılır

Ciltte İpeksi Bir Yumuşaklık Sağlayan Tuz Peelingi Nasıl Yapılır

Tuz tanecikli bir yapıda olduğu için ciltteki ölü derinin atılmasını sağlar. Tuz ile yapılan peeling hem cilde hem de vücuda uygulanabilir. İpeksi bir yumuşaklık sağlayan tuz ile birlikte hücreler daha aktif bir şekilde çalışmaya başlar. Kullanılan bölge canlı, duru ve pürüzsüz hale gelir. Hem vücut hemde yüz için uygulayabileceğiniz 2 adet tuz peelingi tarifi

Yüz İçin Tuz Peelingi Nasıl Yapılır

  • 6 tatlı kaşığı tuz
  • 6 tatlı kaşığı yoğurt
  • 4 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı: Yoğurt ve tuz bir kap içinde karıştırılır ve yüz bölgesine masaj yaparak uygulanır. 10 dakika beklettikten sonra ılık su yardımıyla cilt yıkanır. İşlem bittikten sonra balı cildinize sürün ve 10 dakikada bu şekilde bekleyin. Yüzünüzü arındırdıktan sonra nemlendirici bir krem sürebilirsiniz. Haftada bir kere uygulanabilir.

Vücut İçin Tuz Peelingi Nasıl Yapılır

  • 4 tatlı kaşığı himalaya tuzu
  • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı: Uygulamayı yapmadan önce duş alıp gözeneklerinizi açmanız gerekmektedir. İşlemin vücut gözeneklerine daha iyi etki etmesi için duş almak şarttır. Duş aldıktan sonra bir yere uzanarak bir kap içinde karıştırdığınız himalaya tuzunu ve zeytinyağını vücudunuzda gerekli gördüğünüz yerlere sürün. Sürdüğünüz bölgelerden daha etkili sonuç almak için üzerinize bir havlu örtün ve bu şekilde yarım saat bekleyin. Süre dolduktan sonra ılık su ile duş alın ve nazik şekilde havlu ile kurulanın.

Bu uygulamayı çok sıcak suda duş aldıktan sonra uygulamayın. Hamam gibi yerlerde buhar gözeneklerinizi daha çok açacağından vücuda tuz peelingi uygulamak zararlı olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.