Vipbakim

Ciltte Kolajen Üretimi Artıran Kırışıklıkları Yok Eden Greyfurt Maskesi Tarifi

Ciltte Kolajen Üretimi Artıran Kırışıklıkları Yok Eden Greyfurt Maskesi Tarifi

Kışın vazgeçilmezlerinden olan greyfurt yalnızca gribe, nezleye değil greyfurt maskesi ile cilde de oldukça iyi gelmektedir. Greyfurtu yiyerek, suyunu içerek ya da yüzünüze sürerek cildinize olan faydasını görebilirsiniz. Yüksek C vitamini içeren greyfurt, parlak ve nemli bir cilt oldukça etkilidir. C vitamini sayesinde ciltte kalojen üretimi artacaktır. Böylece cildiniz kırışıksız ve genç görünecektir.

Greyfurtun Cilde Faydaları

Greyfurt karaciğer sağlığı için oldukça etkilidir. Sağlıklı bir karaciğer ise sağlıklı bir cilt için oldukça önemlidir. greyfurt ise karaciğeri toksinlerden arındıran bir meyvedir. Bu da aynı zamanda cildin toksinlerden arınması anlamına gelecektir. Yani sağlıklı bir cilt için ve kırışıklıklara karşı greyfurt tüketmeye özen göstermelisiniz.

Greyfurtta bulunan yüksek orandaki potasyum sayesinde kırışıklıklarla savaşılacak ve yaşlanma etkileri geciktirilecektir. Bu sayede UV ışınlarına karşı da koruma sağlanacaktır. Güneşin zararlı etkilerinden  cildinizi greyfurtla koruyabilirsiniz.

Özellikli yağlı ve akneye meyilli ciltler için greyfurt daha faydalıdır. Greyfurtun sıkılaştırıcı ve peeling etkisi olduğu için yağlı ciltlerde gözenekleri sıkılaştırır ve akne oluşumunu engeller.

Greyfurtla Cilt Bakımı Maskesi

Ciltteki akne ve yağlanmalar karşı oldukça etkili olan yoğurt ile greyfurtun birleşmesi sonucu eşsiz bir maskeye sahip olabilirsiniz. Cilt tonunu da eşitleyen yoğurt, greyfurtta bulunan retinollerle birleştiği zaman hasarlı cildi onaracaktır.

Maskenin tarifine geçecek olursak 1-2 tatlı kaşığı kadar yoğurt ve 1-2 tatlı kaşık da greyfurt suyunu karıştırın. Bu karışımı cildinize uygulayarak 10 dakika kadar bekleyin. İçinde yoğurt olduğu için maske kurumaya başlayacaktır. Biraz bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir uygulamanız mümkündür.

Greyfurtla Peeling Tarifi

Greyfurtla yalnızca yüzünüze değil, tüm vücudunuza greyfurt peelingi yapabilirsiniz. Bunun için yarım sur bardağı toz şeker, 1,5 yemek kaşığı ezilmiş üzüm çekirdeği, çeyrek greyfurtun suyunu karıştırın. Bu karışımı banyo yapmadan önce tüm vücudunuza sürebilirsiniz. 10 dakika kadar bekledikten sonra ise duş alabilirsiniz.

Sivilceler İçin Greyfurt Maskesi

1 tatlı kaşığı msıır unu, 1 tatlı kaşığı greyfurt suyu ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırarak yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.