Vipbakim

Ciltte Onarım Sağlayan Yoğurt Bal Maskesi Tarifi

Ciltte Onarım Sağlayan Yoğurt Bal Maskesi Tarifi

Bay bayan demeden herkes genç ve güzel görünmek ister. Özellikle kadınların en çok şikâyetçi olduğu konulardan bir tanesi cilt tonu eşitsizliğidir. Kadın cilt tonu eşitsizliklerini ortadan kaldırmak için, genellikle makyaj malzemelerini kullanıyorlar. Fondöten ve kapatıcılar günlük olarak kadınların kurtarıcısı olsa da, zaman içerisinde ciltte deformasyonlara yol açar. Ancak cildinize ferahlık vermenin pek çok yolu var. Bunlardan bir tanesi de yoğurt bal maskesi uygulamasıdır.

Yoğurt ve Bal Maskesinin Faydası

Birçok kişi tarafından yoğurt bal maskesi uygulanmaktadır. Balın içeriği sebebi ile yeni hücre oluşumuna yardımcı olur. Yoğurt ise ciltte onarımı sağlar. Cildiniz kullandığınız bu maske sonrasında çok yumuşak olacaktır. Ancak maske sonrası cildinize uygun nemlendirici krem kullanmayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Maske sonrası hemen dışarıya çıkmanız gerekiyorsa, mutlaka dışarıya çıkmadan önce cilt tipinize göre güneş kremi kullanın. Cilt lekelerini önlemenin ilk yolu güneş kremleridir. İçerisinde yoğurt ve balın bulunduğu bütün maskeler ciltte renk tonunu eşitliyor.

Yoğurt Bal Maskesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt bal maskesinin uygulanması kadar, hazırlanması da çok kolaydır. Ciltte oluşan;

*Akne

*Siyah nokta

*Kırışıklık

*Sivilce

*Büyük gözenekler

*Yağlılık

*Yaşlı ve solgun görünümü ortadan kaldırır.

Malzemeler

Yoğurt bal maskesi genellikle ballı yoğurt maskesi olarak bilinmektedir. Bu maskeyi uygulayanlar ciltlerine büyük bir iyilik yapmış olacak. İşte maskenin malzemeleri:

*1 çorba kaşığı kadar sade yoğurt

*1 tatlı kaşığı bal

Bütün malzemeleri cam bir kabın içerisinde ahşap kaşık ile karıştırın. Doğal bir karışım olduğu için isterseniz tadına bakabilir, hatta yiyebilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra karışımı uygulayın. 7 ila 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Cildinizin ne kadar yumuşadığını ve temizlendiğini hissedeceksiniz. Maskenin en önemli özelliği içerisinde yoğurt bulundurmasıdır. Yoğurt içerisinde barındırdığı laktik asit sayesinde cildi aydınlatıyor. Etkili ve kalıcı bir sonuç için maskeyi düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Elif dedi ki:

  Denedim gerçekten muhteşem yapıyor cildi. Tarif için teşekkürler

 2. ECE Marin dedi ki:

  her gecemi uygulamamız lazım

  1. vipbakim dedi ki:

   Ece hanım merhaba Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.