Vipbakim

Ciltteki Geniş Gözenekler İçin Etkli Doğal Yöntemler

Ciltteki Geniş Gözenekler İçin Etkli Doğal Yöntemler

Ciltte var olan büyük gözenekler bir çok insanda estetik anlamda hoş durmamaktadır. Bu gözeneklerin küçülmesi için de birçok doğal yöntem bulunmaktadır.

Mayonezin Gözeneklere Etkisi

Yapmanız gereken sadece 1 çorba kaşığı mayonezi büyük gözeneklerinizin üstüne sürmektir. Sürdükten sonra 20-25 dakika bekletiniz. Mayonezin bünyesinde bulunan yumurta ve sirkebüyük gözeneklerin küçülmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca cildinizi sıkıştıracak, taze bir görünüm sağlayacaktır. Ancak yağlı ciltlerde bu yöntem önerilmemektedir.

Kesilmiş Süt Suyu Yöntemi

Süt serumu olarak da adlandırılan bu eski yöntem büyük gözeneklerin küçülmesinde etkili bir yöntemdir. Bu işlem sadece geceleri yatmadan önce yapılmaktadır. Bir miktar pamuğun üstüne süt serumu döküp şikayet ettiğiniz bölgeye sürün. 20 ile 25 dakika kadar bekleyin. Ardından uyguladığınız bölgeyi soğuk su ile yıkayın. Düzenli yapılması halinde etkili olacaktır.

Limon Maskesi

Yapımı gayet basit olan bu maske türü büyük gözeneklerin küçülmesinde etkilidir. 1 adet limonun suyunu çıkartın. Ardından biraz su katın. Bu elde ettiğiniz suyu pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Ardından 25-30 dakika bekleyip yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Kil Maskesinin Etkileri

Bu uygulama biraz hazırlık gerektirse de etkili bir yöntem olarak adını duyurabilmiştir. Bu maskeyi bir gün önceden hazırlamalısınız. Bu maske sayesinde gözeneklerinizdeki kir ve yağ birikimi atılır ve gözeneklerin daha rahat nefes alması sağlanır. Gözenekler böylece küçülür. Daha temiz bir cilt elde edersiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.