Vipbakim

Ciltteki Pürüzleri Ve Yağı Yok Eden Siyah Üzüm Maskesi Nasıl Yapılır?

Ciltteki Pürüzleri Ve Yağı Yok Eden Siyah Üzüm Maskesi Nasıl Yapılır?

Siyah üzüm çekirdeği tam bir vitamin ve mineral deposu olduğu için siyah üzüm maskesi de cilt için oldukça besleyicidir. Güzelliğinizi katlamak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için bu maskeyi kadın, erkek herkes deneyebilir. Siyah üzümde bulunan magnezyum, potasyum, demir, mineraller gibi pek çok vitamin bağışıklık sisteminizi güçlendirmektedir. İşte tüm bu etkiler ciltte de olumlu sonuçlar bırakmaktadır.

Ne İşe Yarar?

Siyah üzüm maskesinin hazırlanması da uygulanması da oldukça kolaydır. Cildin parlak ve dinç görünmesini sağlayan bu maske sayesinde cilt güneşten korunur, kırışıklıklarla savaşır ve cildi onarır. Cildi temizleyen maske sayesinde ölü hücrelerden arınabilirsiniz. Yüzünüzdeki temizlik parlaklık olarak kendisini gösterecektir. Cildiniz daha bakımlı ve pürüzsüz görünecektir. Ayrıca antioksidan özelliği sayesinde, antiaging etkisi vardır.

Nasıl Yapılır?

Bir çay bardağı kadar siyah üzüm ve 1 tatlı kaşığı kadar hakiki zeytinyağı ile maskeyi kolayca hazırlayabilirsiniz. Üzümleri ezerken çekirdeklerini ezmeye özen gösterin ki tüm minerallerden daha fazla yararlanın. Bu karışımı iyice karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Çekirdeklerin yüzünüzü çizmemesi için iyice ezmiş olmaya özen gösterin ya da batan kısımları ayırabilirsiniz.

Bu maskeyi haftada bir kez düzenli olarak uygulayın. Düzenli kullanım halinde sonuçları hemen fark edeceksiniz. Dilerseniz maskeyi uygulamaya başlamadan önce yüzünüzün fotoğrafını çekebilirsiniz. Böylece maske sonrası aradaki farkı çok daha kolay anlayabilirsiniz.

Faydaları Nelerdir?

Siyah üzüm çekirdeği maskesi ile cildiniz eski halinden çok daha güzel olacaktır. Ciltteki yağ ve kirlerden arındırarak cildinizi daha parlak ve temiz hale getirecektir. Bu maskeyi cildinize uyguladığınız zaman kan dolaşımınız hızlanacaktır. Kan dolaşımının hızlanması ise cildinizin daha çabuk onarılması anlamına gelecektir.

Cildinizde elastikiyeti arttıracak olan bu maske sayesinde yaşlanma etkilerini azaltacaktır. Kırışıklık karşıtı olan bu maskeyi düzenli olarak kullanmanız halinde kırışıklıklarınızın açıldığını fark edebilirsiniz.

Evdeki malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskeyi yaz kış uygulamanız mümkün. Kış aylarında ise kuru üzüm ve çekirdeği ile maskeyi hazırlamak mümkündür. böylece bakımınızı her mevsim yapabilir ve ihmal etmezsiniz. Siyah üzüm maskesinin faydaları kısa sürede görülecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.