Vipbakim

Ciltteki Ton Farkını Ve Lekelerini Ortadan Kaldıran Pirinç Nişastası Maskesi

Ciltteki Ton Farkını Ve Lekelerini Ortadan Kaldıran Pirinç Nişastası Maskesi

Sizlere bu yazımızda evlerinizde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz bir maske olan pirinç nişastası maskesi hakkında bilgiler vereceğiz. Bu maskenin ne olduğu, ne işe yaradığı ve nasıl yapıldığı gibi hususlarda sorularınıza cevapları bu yazı içerisinde bulabileceksiniz.

Pirinç Nişastası Maskesinin Faydaları

Özellikle kadınların cildinde ton farklılıkları olmakta doğum kaynaklı lekeler bulunmakta ve bunlar da kişinin kendisini rahatsız edebilmekte ve özgüvenini kaybetmesine neden olabilmektedir.

İşte artık pirinç nişastası maskesi sayesinde bu farklılıklar ortadan kalkacak ve cildinizde yer alan çeşitli lekelerden kurtulabilmeniz mümkün olacaktır. üstelik bunu her evde bulunan malzemeler ile çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.

Pirinç Maskesi Malzemeleri

Pirinç nişastası maskesi yapımı için kullanılmak üzere zeytinyağı sabunu, yarım limonun suyu, 1 çay kaşığı elma sirkesi, 1 adet maden suyu, 1 çay kaşığı karbonat ve doğal olarak 1 çay kaşığı pirinç nişastası gerekmektedir. Görüldüğü üzere bu malzemelerin hemen hemen hepsi evinizde bulunuyordur bile. Peki şimdi bu maskenin nasıl yapıldığına bir göz atalım.

Pirinç Nişastası Maskesi Nasıl Uygulanır?

Bu maskeyi uygulamadan önce cildinizi zeytinyağlı sabun ile iyice yıkamanız gerekmektedir. Bu sayede cildinizi maske için hazırlamış olacaksınız. Ardından da yukarıda belirttiğimiz miktarlardaki pirinç nişastası, elma sirkesi ve karbonatı karıştırmanız gerekmektedir. ortaya çıkan karışımı cildinize uygulamaya başlayabilirsiniz. Sürmüş olduğunuz bu maskenin 15 dakika boyunca cildinizde durması gerekmektedir. Bu süre zarfında dahi yaşanan birtakım kıpırdamaları hissedebileceksiniz.

15 dakika kadar bekledikten sonra artık maskeyi temizleme aşamasına geçebiliriz. Ancak bu temizlemeyi limon ve maden suyu karışımı ile yapacağız. Bu karışımı pamuğu bandırarak cildimize süreceğiz. Bu sayede maske vücudumuzdan temizlenecektir.

Alerji Uyarısı

Eğer nişasta maskesi içerisinde bulunan ürünlere daha önceden alerjiniz olduğunu biliyorsanız bu durumda maskeyi yapmayınız. Eğer bu konuda net bir bilginiz yok ise ilk olarak dirseğinizin ufak bir kısmına bu maskeyi deneyebilir ve oluşan tepkime var ise uygulamaktan kaçınabilirsiniz. Eğer tepki var ise bu durumda uygulamaktan kaçınınız ve tepki oluşan bölge için de doktora başvurunuz.

Sizlere bu yazımızda kısaca pirinç nişastası maskesi faydaları konusundan bahsetmiş olduk.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.