Vipbakim

Doğal Nem Maskesi Nasıl Hazırlanır

Doğal Nem Maskesi Nasıl Hazırlanır

Son dönemde adını sıkça duyduğunuz doğal nem maskesi nasıl hazırlanır? İşte, maskenin hazırlanışına dair tüm detaylar…

Doğal Nem Maskesi İçin Gerekenler

Doğal nem maskesi nasıl hazırlanır sorusuna verilen yanıt için ilk olarak hangi malzemeler gerektiği önemli. Evinizde hazırlayabileceğiniz bu maske için temin etmeniz gereken malzemeler olacak. Almanız durumunda direkt olarak maskeyi hazırlayabilirsiniz.

 

Gerekenler;

3 tatlı kaşığı kakao yağı

2 çay kaşığı saf sıvı sızma zeytinyağı

2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

3 – 4 damla gül yağı

Yukarıda verilen malzemeleri temin etmeniz durumunda, direkt olarak yapabilirsiniz. Bunun dışında ihtiyacınız olan herhangi bir ürün yok. Direkt olarak kullanımını sağlamanız mümkün olacaktır.

Doğal Nem Maskesinin Hazırlanışı

Yukarıda verilen malzemeleri temin etmeniz halinde, doğal nem maskesi yapılışı aşamasına geçebilirsiniz. Malzemelerin yeteri kadar olmasına dikkat edin. Verilen adımları eksiksiz şekilde tamamlayarak yüzünüzün ihtiyacı lan nemi maskeden almasını sağlayın.

İlk olarak yağ malzemelerini tavaya koyun. Tavayı ocağa alın ve tamamı eriyene kadar ısıtın. Eriyen yağı ocaktan alabilirsiniz. Cam bir kavanoza koyulan yağı çalkalamanız gerekiyor.

Soğuyan yağlar krem kıvamına gelecek. Bu kıvama gelene kadar bekleyin. Bekleme aşamasında da kavanozun kapağını açmamaya dikkat etmelisiniz.

Kıvamının oluşması durumunda direkt olarak hazırladığını bu maskeyi kullanabilirsiniz. Maskenin yüzünüze sürülüp 20 – 25 dakika bekletilmesi istenir. Direkt oalrak bu aşamadan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Doğal Nem Maskesinin Faydaları

Özellikle yaz aylarında cildinizi nemlendirmeye dikkat etmelisiniz. Nemlenmesi için kullanacağınız kremler dışında, bu şekilde sağlıklı maskeler de olabilir. Maskelerin yapılması, cildinizin tek seferde nem oranının artmasını sağlar. Bunun için seçiminizi yaparak, direkt olarak hangi tür nemlendirme seçeneğinden faydalanacağınızı belirleyebilirsiniz.

Nemlendirme ile cildinizdeki pul pul dökülmelerden kurtulacaksınız. Cildinizin koruması sağlanacak olduğundan, cilt problemlerinize veda edeceksiniz. Sorun yaşamayacağınız bir cilt için maskenin düzenli olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz. Doğal nem maskesi kullanarak cildinizin pürüzsüz ve parlak olması söz konusu olacak. Nemlendirme işlemi ile büyük ölçüde cildinizin parlak ve canlı gözükmesi sağlanacak. Seçiminizi yaparak cildinizi koruyun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.