Vipbakim

El Bakımı İçin Doğal Maskeler Tarifleri

El Bakımı İçin Doğal Maskeler Tarifleri

En çok bakım gerektiren bölgelerden birini sorsak, şüphesiz ki öncelikle eller gelecektir. Bun konuda birçok sebepten bahsetmek mümkün aslına bakarsanız. Gerek kadınların temizlik zamanları olsun gerek ise de kışın soğuktan çatlayan eller olsun hepsi bir neden dahilinde ortaya çıkıyor. Elbette ellerimizi güzel ve bakımlı olmalı, sosyal hayatımızın en önemli faktörlerinden bir tanesi olarak çıkıyor karşımıza. Her kadın, ellerinin güzel ve aynı zamanda bakımlı olmasını ister ve bunun için büyük çabalar harcar. Aslında bakarsanız çok de büyük şeyler yapmaya gerek yok, günlük bakımınızı aksatmadan ve düzenli bir şekilde gerçekleştirirseniz elleriniz yumuşak ve düzgün olacaktır. El bakımı için maskeler, sizin ellerinizin güzel gözükmesini sağlayacaktır.

Yumuşatan El Maskesi

 

Yapımı olsun ve aynı zamanda uygulaması olsun oldukça kolay bir maskeden bahsedeceğiz sizlere. Birçok kişinin kullanıp memnun kaldığı bu maske sayesinde elleriniz yumuşacık olacak. Uyguladıktan 1-2 dakika sonra yıkama gerektirecek.

1 yemek kaşığı doğal zeytinyağı ve yarım yemek kaşığı toz şeker ihtiyacınız olacak. Hiçbir kaseye gerek duymadan direk olarak ellerimize uygulayalım ve ardından ellerimizi ovuşturalım. 30 saniye kadar bekledikten sonra ellerinizi durulayabilirsiniz ve sonuca kavuşabilirsiniz.

Pürüzsüzleştiren El Maskesi

Ellere parlak bir yapı getirme konusunda gerek ise de ellerin güzel gözükmesi açısından oldukça kullanışlı bir maskedir. Herkes tarafından beğenilen ve aynı zamanda uygulanan bu maske, anında etki edecektir.

2-3 çay kaşığı, henüz sıkılmış limon suyu, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı karbonatı bir kase içerisinde iyice karıştırın. Ellerinize uyguladıktan sonra 6-7 dakika kadar beklemeniz gerekecektir ve ardından durulayabilirsiniz.

Ellerinizin Yumuşaklığı Kaybetmemesi İçin

  • Yaptığımız en büyük hatalardan bir tanesi temizlik yaparken, eldiven kullanmamaktır. Maalesef kimyasal maddeler ellerimizi aşındırarak zarar verebilir.
  • Eğer egzersiz yapıyorsanız; jimnastik merkezlerinde ki demirlere eldiven değmeden kullanmamalısınız.
  • Gece yatmadan önce muhakkak ellerinize nemlendirici krem uygulamalısınız. Bu sayede elleriniz çok daha yumuşak olacaktır.
  • Cildin altında ki kan dolaşımı için ellerinize masaj yaparak, ellerinizi rahatlatabilirsiniz.
  • Düzenli beslenmek ve aynı zamanda su içmek el bakımı içinde oldukça önemlidir.

  

Vazelin ve Çorap İle Gece Tedavisi

Vazelin, aslında sadece nasırlı eller için uygun olan bir kremdir. Ama konu ellerin yumuşaması olduğu zaman, sonuçlarına sizde inanamayacaksınız. Öncelikle ellerinizi güzel bir şekilde yıkayarak, yumuşak bir havlu ile durulayın. Ellerinize vazelin alarak, ellerinizi yumuşatın ve daha sonra ellerinize çorap geçirebilirsiniz. Eğer çorap istemiyorsanız; kumaş eldivenle de bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz ve bu sayede sabah elleriniz çok daha yumuşak olacaktır.

Gliserin ve Gül Suyu İle El Yumuşatma

Gül suyunun etkilerini neredeyse hepimiz biliyoruz. Eller için olsun ya da cildimiz için olsun oldukça etkili yöntemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. 45 damla gül suyu, 1 yemek kaşığı gliserin, 1 çay kaşığı limon suyu. Bunların hepsini karıştırarak 15 dakika elinizde bekletin ve durulayın. Bu sayede elleriniz yumuşacık olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.