Vipbakim

Elma Şırası Sirkesi ile Doğal Bakım Maskeleri

Elma Şırası Sirkesi ile Doğal Bakım Maskeleri

Evde hazırlayacağınız doğal bakım maskeleri ile hem çok güzel bir cilde kavuşabilir hem de para konusunda tasarruf yapabilirsiniz. Kozmetik dükkanlarında ve aktarlarda çeşit çeşitli bakım maskeleri satılsa da bu ürünlerin fiyatı çok yüksektir. Aynı ürünlerin çok daha kalitelisini evinizde ucuza mal edeceğiniz ürünlerle kolay bir biçimde hazırlayabilirsiniz. Elma şırası sirkesi ile doğal bakım maskeleri hazırlamak son zamanlarda kadınların tercih ettiği bir uygulama haline gelmiştir. Bu ürün ile elde edeceğiniz bakım maskeleri doğal özellik gösterecektir ve bu maskelerin birçok farklı faydası bulunmaktadır. Maske tariflerine yazımızın devamından ulaşabilir, tarifleri evde uygulayarak kendiniz için doğal bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz.

Elma Şırası ile Tonik Hazırlayın

Elma şırası sirkesi ile tonik hazırlayabilir, kullanabilirsiniz. Elma şırası sirkesi ile hazırlanacak toniğe bir miktar da salatalık suyu eklenmelidir. Sonrasında hazırlanan bu maskeyi temiz cildiniz üzerinde kullanabilirsiniz. Bu toniği günlük olarak kullanabilirsiniz. Hazırlanan bu elma şırası sirkesi toniği cildinizde bulunan gözenekleri kapatacak ve bu gözenekleri sıkılaştıracaktır.

Elma Şırası Sirkesi ile Saç Güçlendirici Bakım Maskesi

Elma şırası sirkesi saçları güçlendiren özelliği ile de ilgi çeken bir üründür. Elma şırası sirkesi ile saçlarınızı daha güçlü bir hale getirmek için ısırgan otunu elma şırası sirkesi içinde demleyin ve sonrasında bu karışımı saç derinize masaj yapar biçimde uygulayın. Bunu günlük olarak kullanmanız sonucunda saçlarınıza kısa bir süre içinde eskisinden çok daha güçlü bir hale gelecektir.

Elma Şırası Sirkesi ile Yüz Temizleme Maskesi

Elma şırası sirkesi kullanarak yüz temizleme maskesi hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi hazırlamak için bir çay kaşığı elma şırası sirkesi ve 1 çay kaşığı bal gereklidir. Bu malzemeleri cam kase içinde karıştırın ve sonrasında yüzünüze sürün. 20 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Bu maskeyi yüzünüze haftada 3 kere sürmeniz cildinizi daha yumuşak bir hale getirecektir.

Elma Şırası Sirkesi ile Saç Durulama İşlemi

Elma şırası sirkesi ile uygulanacak çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Bu kullanım için bir bardak elma şırası sirkesinin içine 1 bardak su ekleyin. Bu su karışımı ile saçlarınızı durulayın. Bu karışım saçlarınızdaki yağı alacaktır. Bu uygulamayı her banyo sonrası uygulayabilirsiniz

Elma Şırası Sirkesi ile Kepeklerden Kurtulun

Elma şırası sirkesi ile kepeklerinizden kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Kepek tedavisi yapan bu ürünün yanı sıra bir kaç damla Hint defnesi yağı kullanın ve ortaya çıkan karışımı saçlarınıza masaj yapar biçimde sürün. Bu işlemi haftada birkaç kere uygulayabilirsiniz. Bu yöntem ile kepekleriniz kısa süre içinde yok olacaktır.

Elma Şırası Sirkesi ile Sıkılaştırıcı Maske

1 bardak elma şırası sirkesi ile bir bardak soğuk suyu karıştırın ve bu maskeyi cildinize günlük olarak uygulayın. Elma şırası sirkesi ile doğal bakım maskeleri hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.