Vipbakim

Elma Sirkeli Yüz Maskesi

Elma Sirkeli Yüz Maskesi

Çevresel etkiler ve yağdan dolayı tıkanan cilt gözenekleri siyah nokta ve sivilce oluşumuna sebep olmaktadır. Elma sirkesi ile hazırlanan cilt maskeleri sayesinde cildinizdeki tıkanan gözenekleri açabilir ve lekeleri giderebilirsiniz. Elma sirkesini bitkisel karışımlarla güçlendirebilir yada doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkeli Maske Nasıl Hazırlanır

  • 2 adet yumurta akı
  • Yarım limon suyu
  • 2 çay kaşığı elma sirkesi

Limon suyu ve yumurta akını karıştırın ve son olarak elma sirkesini ilave edip yumurta akı köpürene kadar karıştırın. Yüzünüzü ılık su ile yıkayıp temizledikten sonra parmak uçlarınızla maskeyi yüzünüze sürün. Maskeyi göz ve ağız çevresine sürmemelisiniz. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz. Maskeyi ılık su ile yüzünüzü yıkayıp temizleyebilirsiniz. Maskeyi temizledikten sonra cildinize nemlendirici sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Cildinizdeki gözenekleri temizleyecek ve sivilce oluşumunu engelleyecektir. Haftada 1 kere kullanabilirsiniz.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi Maskesi

  • 1 kahve fincanı maden suyu
  • 1 kahve fincanı elma sirkesi

Maden suyu ve elma sirkesini karıştırıp sabah ve akşamları pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine sürün. 30 dakika cildinizde beklettikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz. Sivilceler için elma sirkesi maskesini her gün tekrarlayarak cildinize sürebilirsiniz. Cilt için kullanılacak elma sirkesinin asetik asit içermemesine özen göstermelisiniz.

 

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Elma sirkesi antibakteriyel özelliği ile cildinizdeki iltihap ve sivilceleri temizleyecektir. Cildin asit ve yağ oranını dengeleyen elma sirkesi, cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin uzaklaştırılmasını sağlayacaktır. Elma sirkesi maskesi, sivilce lekeleri, güneş lekeleri ve yaşlılığa bağlı lekelerin giderilmesinde etkilidir. Cilt hastalıkları sebebiyle oluşan kaşıntıların tedavisinde etkilidir. Elma sirkesi ile leke tedavisinde gece yatmadan önce sirkenin lekeler üzerine sürülmesi uygun olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.