Vipbakim

En Etkili Kırışıklık Giderici Bitkiler Ve Doğal Maske Tarifi

En Etkili Kırışıklık Giderici Bitkiler Ve Doğal Maske Tarifi

Kırışıklıkların ciltten uzaklaştırılması için; kozmetik markalarının ürettikleri kremler kullanıldığı gibi; bitkisel tedavi yöntemlerinden de faydalanılır. Kırışıklıkları gidermek için bilinen en iyi yöntem ve kırışıklık kremlerinde kullanılan bitkilerle sizde evde kendi kırışıklık giderici bitkisel bakımınızı yapabilirsiniz.

 

Kırışıklık Giderici Bitkiler

– Kırışıklık tedavisi için Limon ve yoğurt karışımı cildinizdeki kırışıklıkların açılmasını sağlar. Bir çay bardağı yoğurdun içine, birkaç damla limon ilave edip; karıştırın. Bu karışımı bütün yüzünüze sürebilirsiniz. 20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Cildinizdeki kırışıklıkların açıldığını ve yüzünüzün beyazladığını göreceksiniz.

 

– Kırışıklık giderici olarak Yaz mevsiminde yenilen meyvelerde kullanılabilir. Üzümden faydalanarak yüzünüzdeki kırışıklıkları engelleyebilirsiniz. 5 adet üzüm tanesinin suyunu sıkın. Elde edilen suyu; yüzünüze sürüp 20 dakika bekleyin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra; kırışıklıklar az bir miktar açılır. Bu maskeyi haftada 2 gün uygulayabilirsiniz.

 

– Kırışıklık için Gülsuyu ve biberiye karışımı cilde çok iyi gelir. Bir miktar biberiyeyi; bir su bardağı gül suyuna atın ve bir şişeye alın. Bu şişede 2 gün bekletin. Daha sonra sabah ve akşam olmak üzere; yüzünüzü bu karışımla silin.

 

– Kırışıklıkları azaltmak için Bir çorba kaşığı zeytinyağını, bir kaşık bal ve 1 yumurta sarısı ile karıştırın. Karışımı bütün cildinize masaj yaparak sürün. Özelliklede kırışıklıklarınızın olduğu bölgelere yukarı doğru masaj yapın. 15 dakika bekletip, durulayın. Cildinizdeki kırışıklıkların zaman içinde açıldığını fark edeceksiniz. Haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

 

– Kırışıklık giderici maske ; Yulaf unu ve süt karışımından hazırlanacak maskede yüzünüzdeki kırışıklıklara karşı oldukça etkilidir. Yulaf unu cilde nem depolar. Süt ile birlikte hızlı bir bakım sağlar. Yulaf ununa yetecek kadar sütü karıştırın. Yüzünüzün bütün bölgelerine sürün ve 30 dakika bekletin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra, bir krem ile cildinizi nemlendirin. Nemlendirme esnasında yukarıya doğru hareketlerle masaj yapmalısınız. Ciltteki sarkmanın önüne geçmiş olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.