Vipbakim

En Kolay Yapılabilen Yüz Maskeleri

En Kolay Yapılabilen Yüz Maskeleri

Cildimiz her daim bakım isteyen en değerli kıyafetimizdir. Bu yüzden düzenli olarak bakımını yaptığımız sürece, hem istediğimiz gibi ışıl ışıl bir görüntüde kalmasını sağlayabiliriz hem de bizi rahatsız edecek cilt sorunlarından da korunmuş oluruz. Bakım yapmak demek illa ki en pahalı güzellik merkezlerine gidip en pahalı uygulamaları yaptırmak demek olmuyor.

Ya da en pahalı kozmetik ürünlerini, bakım kremlerini kullanmak demek de değil. Evde de son derece maliyeti düşük uygulamalarla istediğiniz görünümlere sahip olabileceğiniz, en kolay yapılabilen yüz maskeleri tarifleri mevcut. Bunları kullanarak da kendi uygulamalarınızı seçip oluşturabilir ve rahatlıkla en kolay yapılabilen yüz maskelerini cildinizi uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Yumuşatıcı Maske

Kuru ciltleri yumuşatmak için her evde kolaylıkla bulunan malzemelerden oluşan bir tarif sunacağız sizlere.

Hazırlanışı;

Bir kasenin içine bir yemek kaşığı şekeri dökün. Üzerine bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edin ve kıvamını alana kadar karıştırın. Daha sonra cildinize uygulayın ve 15 dakika bekletin. Beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Aynı tarifi eğer mevcut ise, şeker yerine deniz tuzu ile de yapabilirsiniz. Haftada birkaç kere uygulayabileceğiniz bu tarif ile cildiniz yumuşak bir dokuya sahip olacaktır. “Kuru Cilt Nemlendirme Maskesi”

Cildinize İyileştirici Etki Yapan Maske

Cildinize iyileştirici bir etki arıyorsanız şayet, bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Hazırlanışı;

Bir elmayı rendeledikten sonra, 4- 5 yemek kaşığı balla güzelce karıştırın. İyice karışıp kıvamını aldıktan sonra, yüzünüze sürün. 10- 15 dakikalık bir süreç arasında bekletin. Daha sonra yine ılık su ile yıkayabilirsiniz. Eğer bu maskeyi daha kolay çıkarmak için bir yol arıyorsanız, bir bezi önce sıcak su ile ıslatın. Daha sonra bir ucunu karbonata batırın ve yüzünüzü kolaylıkla temizleyin. Elma ve bal karışımı tarifini yüzünüzde yara olan bir kısma sürerseniz iyileştirici özelliğinden dolayı, daha kısa sürede iyileşme elde ettiğinizi göreceksiniz.

Karma Cilt Tipleri İçin Arındırıcı ve Ferahlatıcı Maske

Karma cilt tipine sahip iseniz, cildinizi arındırıcı ve ferahlatıcı bir tarif mevcut.

Hazırlanışı;

Bir kasenin içine, bir yemek kaşığı yoğurdu koyun. Üzerine bir yemek kaşığı gül suyu ekleyin. Son olarak da bir yemek kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Karışım, yoğun bir kıvama döndükten sonra cildinize uygulayın. 10 – 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. “Gül Suyu İle Yüz Temizleme”

Sivilcelerden Aknelerden Kurtulmak İçin Maske

Hemen hemen her kadının başına bela olan aknelerden kurtulmak içinse şöyle bir tarif uygulayabilirsiniz.

Hazırlanışı;

Bir ayvanın çekirdeklerini bir çay bardağı su içerisinde kaynatın. Bu kaynattığını suyu bir gün beklettikten sonra üzerine, 1 tatlı kaşığı pudra ekleyerek cildinizdeki sivilceli bölgelere sürün. Haftada bir iki sefer uygulayabilirsiniz.

Son derece doğal ve en kolay yapılabilen cilt maskeleri tariflerini sizler için derledik. Bu tarifleri uygulayarak, hangi cilt yapısına ve hangi soruna sahipseniz bunları belirleyerek uygulayabilir ve elde etmek istediğiniz görünüme birkaç ay içerisinde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.