Vipbakim

Ev Yapımı Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Ev Yapımı Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Beyaz ten tutkusu herkesin başlıca istediği şeylerden bir tanesidir. Tabii ki beyaz tene uyum sağlamak oldukça güç bir iş olarak görülse de, kimi zaman dış etkenlerden dolayı oluşan yüz lekeleri, ton kayması veya tek ton olmama durumlarının önüne geçme şansınız da bulunmaktadır. Oldukça basit bir şekilde sizlere birkaç adımda yüz beyazlatıcı maske ve doğal yöntemler sunacak, artık yüzünüzün tek ton üzerinden bembeyaz bir hatta sahip olması konusunda yardımcı olacağız.

1) Portakal Kabuğu ve Yoğurt Maskesi!

Kurutulmuş olan portakal kabuklarını yoğurt ile karıştırın. Güneşte kurumak her daim daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Rendelemek ve daha sonra 1 gün süreçle güneşe bırakmak doğru sonuçlar almanızı sağlar. Daha sonra yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar bekledikten sonra duru su ile yıkayın. Suyun soğuk olması çok önemlidir. Bu maske türü hem lekelerden kurtulmanızı, hem de cildinizi beyazlaştırma adına önemli bir maske türüdür.

2) Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı içerisinde barındırdığı ek besinlerden dolayı cildi aydınlatıcı ve iz yok edici bir ürün olarak bilinmektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey cilt lekelerinize ve izlerinize Hindistan cevizi yağı sürmektir. Düzenli kullanım göz önüne serildikten sonra lekelerden tamamıyla arınacaksınız!

3) Tam Buğday Unu ve Zerdeçal Tozu Karışımı

Bu maske türünü genel olarak cilt beyazlatma ve lekelerden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Yapımı çok kolaydır! 2 tatlı kaşığı kadar buğday unu, bir tutam toz zerdeçal ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. 20-25 dakika kadar cildinizde kalmasını sağladıktan sonra temiz su ile durulayın. Düzenli kullanımında cildinizi bir hayli beyazlatacaktır.

4) Süt, Bal ve Limon Suyu Maskesi!

Cilt beyazlatma formülleri içerisinde kullanılan bir diğer maske türü de süt, bal ve limon suyu maskesidir. Kolay kullanımı ve yapımı sayesinde hanımların başlangıç aşamasında tercih ettiği maske türünün tarifini yapalım. Tek bir kap içerisinde süt, bal ve limon suyunu 1’er tatlı kaşığı olarak ekleyin ve karıştırın. Daha sonra yüzünüze 20 ila 30 dakika arası bekletip, duru su ile durulayın. Haftada 2 veya 3 kez kullanmak cilt lekelerinden arınmanızı, cildi yumuşatmanızı ve ten renginizi açmaya yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.