Vipbakim

Ev yapımı meyve maskeleri

Ev yapımı meyve maskeleri

Meyve maskeleri bu aralar oldukça revaçta. Meyvelerin içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde, cildinize anında canlılık kazandırmanız mümkün. Bu yaz, çok meyve yiyin ve hatta cildinizde kullanın. 

Muz: Muzu tamamen doğal ve ev yapımı bir maske haline getirerek, cildinizi nemlendirebilir ve daha yumuşak bir hale getirebilirsiniz. Orta büyüklükteki bir muzu, ezerek püre haline getirin. Yüzünüze ve boynunuza hafifçe uygulayın. 10-20 dakika kadar yüzünüzde bekletin, ve soğuk suyla durulayın.

Domates: Domates, yara izlerini ve iltihaplı sivilceleri temizlemekte oldukça yararlıdır. İnce bir dilim domatesi yüzünüze sürün. Kurumasına izin verin ve soğuk suyla yıkayın veya domates ezmesi hazırlayın ve cildinize uygulayın. Domatesin çekirdekleri, yüzünüzü yıkarken scrmeyvelerle cilt bakımıub etkisi yaratacaktır.

Üzüm Lapası: Küçük akneler ve lekelerden kurtulmak için üzüm lapası kullanabilirsiniz. Üzümleri ezin ve parçacıklı bir hale gelmelerini sağlayın. Yüzünüze sürün ve kurumasına izin verin. Daha sonra suyla yıkayın.

Papaya Lapası: Bu doğal yüz maskesi, bronzlaşmış cildinize harika gelecek ve cildinizin yenilenmesini ve parlamasını sağlayacaktır. Olgun bir papaya alın ve parçacıklı bir hale gelene kadar ezin. Islak cildinize masajlar yaparak sürün ve 15-20 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.