Vipbakim

Evde 5 Dakikada Yapılabilen 3 Farklı Doğal Maske Tarifi

Evde 5 Dakikada Yapılabilen 3 Farklı Doğal Maske Tarifi

Ev yapımı maskeler ve aynı zamanda doğal yöntem sonucunda gelişen maskeler oldukça önemlidir ve aynı zamanda oldukça yararlıdır. Her ne kadar bizler, doğal maskeleri değil de; hazır maskeleri kullanıyor olsak bile, hem maddi açıdan kazanç sağlayacağız hem de aynı zamanda daha faydalı olacaktır. Yüz maskesi nasıl yapılır, buna değineceğiz. Bu sayede kendimize faydalı olurken, evde bir yandan da rahat rahat işlerimizi halledebileceğiz.

Evde Yüz Maskesi

Türk Kahvesi İle Yüz Maskesi Yapımı

Kahve içiyoruz  daha sonrasında kahve telvesini yıkıyoruz. Daha sonrasında ise; aslında bir maskeyi de yıkıyoruz. Neyse halim, çıksın falım diye kapattığımız faldan aslında ne kadar güzel bir maske yapıldığını göreceksiniz.

Öncelikle kahvenin soğumasını bekledikten sonra, yapısının ince kum tanesi şeklinde olduğunu göreceksiniz. Bu bağlamda ise; o telveyi yüzünüze maske şeklinde uygulayın ve ardından kurumasını bekleyin. Bu karışımı haftada bir kez yaparak, nemlendirici kullanmanıza gere kalmayacaktır. Bu maskeyi ellerinize de yaparak, ellerinizin nemlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Tercihen içerisine bir kaç damla zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Salatalık İle Yüz Maskesi

Salatalık maskesi, en bilindik maskelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem cildimize iyi gelir hem de nem dengesini etkili bir şekilde sağlamaya yarayacaktır. Yarım salatalığı rendeledikten sonra içerisine biraz bal ve biraz yoğurt ekleyin.

Daha sonrasında bir maske şeklinde yüzünüze uygulayın. Yarım saat beklemeniz gerekecektir ve bu maske yüzünüzde iken; konuşmamanız gerecektir. Düzenli kullanım sonucunda etkisini göreceksiniz.

Mayayla Yapılan Yüz Maskesi

Kim demiş ki güzel ve genç görünmek için hiçbir şey yapmayız ve aynı zamanda çok uğraşmayız? Külliyen yalan diyebiliriz. Konu kadınlar olduğu zaman bir miktar korku besleyebiliriz ve aynı zamanda da her şeyi yapabileceklerini inanabilirsiniz. Maya maskesi hem gençleşmek adına hem de güzelleşmek adına kullanılan bir maskedir. Bu maske sayesinde oldukça güzel gözükecek ve aynı zamanda da oldukça keyif alacaksınız. 1 adet yaş mayanın içerisine 1 yemek kaşığı su veya süt ile karıştırıp yüzünüze uygulayın. Eğer tüylenmeye meyilli bir yüzünüz var ise; süt yerine su tercih etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.