Vipbakim

Evde doğal yollarla yanak dolgunlaştırma nasıl yapılır?

Evde doğal yollarla yanak dolgunlaştırma nasıl yapılır?

Güzel görünmenin en önemli unsurlarından olan dolgun görünümlü yanakları, doğal yollar ile elde edebilirsiniz. Yanak çökmesi, yüz zayıflığı gibi sorunlardan muzdaripseniz ve yüzünüzün genç, güzel ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız yanak dolgunlaştırma yöntemlerini evinizde uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler yanakları dolgunlaştıran bitkilerden oluşmaktadır. Aşağıdaki tarifleri uyguladığınızda yanaklarınızın gözle görünür şekilde dolgunlaştığına tanık olacaksınız.

Evde Yanak Dolgunlaştırma Yöntemleri

1-)Shea Yağı: Shea yağı, içerisinde bulunan yüksek yağ asitleri ile cildinizin esnekliğini arttırarak cildinize genç ve dolgun bir görünüm kazandırır. Şeker cildin ölü hücrelerden arındırılmasını sağlayarak peeling görevi görür. Bir bardak kadar shea yağını, bir su bardağının dörtte üçü kadar pudra şekeri ile iyice karıştırın ve bu karışımı katılaşana kadar buzlukta tutun. Daha sonra karışımı buzluktan çıkarın ve yüzünüze uygulayın. 5 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayıp durulayın.

 

2-)Gliserin ve Gül Suyu: Gliserin ve gül suyu cildi besler ve nemli kalmasına yardımcı olur. Gül suyu cildi nemlendirir ve antiseptik özelliği ile cildin hijyenik kalmasına yardımcı olur. Gece yatmadan önce, eşit oranda gül suyu ile gliserini karıştırın ve cildinize uygulayın.

 

3-)Elma: İçerdiği A, B ve C vitaminleri ile doku hasarını onarır ve cildinizi yeniler. Elma aynı zamanda içerdiği kolajen ve elastin ile dolgun yanaklar elde etmenizi sağlar. Elmayı blenderdan geçirin ve bu püreyi yanaklara uygulayarak 15 dakika ile 30 dakika arası bekletin daha sonra durulayın. Bu maskeyi her gün cildinize uygulayabilirsiniz, cildinizin gözle görünür oranda gençleştiğini ve yanaklarınızın dolgunlaştığını gözlemleyeceksiniz.

 

4-)Aloe Vera: Aloe vera içerdiği kolejen ile cildin esnekliğini arttırır ve yanakların dolgun görünmesini sağlar. Her banyodan önce aloe vera jelini cildinize dairesel hareketler ile sürün ve yarım saat bekletin; daha sonra cildinizi yıkayın. Bu maskeyi her gün yapabilirsiniz.

 

5-)Bal: Bal cildinizi nemler, besler ve yanaklarınızın dolgun görünmesine yardımcı olur. Dolgun yanaklar için balı, yoğur ve bir miktar süt kreması ile karıştırarak cildinize uygulayın. 15-20 dakika sonra cildinizi durulayıp, kurulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.