Vipbakim

Evde en etkili doğal kırışıklık giderici maske tarifleri

Evde en etkili doğal kırışıklık giderici maske tarifleri

Yaşlandıkça kırışıklıklar görünmeye başlar ve bu asla durmayacaktır. Kırışıklıklar, yüzde genellikle gülme çizgileri olarak adlandırılan gözler ve alnın yanında gelişmeye başlar. Kuru cilt size kısa sürede kırışıklıklar geliştirebilir, bu nedenle hayatınızı boyunca cildinizi nemli tutmak esastır.

Yaşlanmayı önleyici yüz bakım ürünleri ve piyasada satılan yüz maskeleri ve kremler vardır ancak doğal ve ev yapımı maskelerin her zaman yan etkileri daha azdır. Yaşlanma sürecini yüzünüzde eritmeyi geciktirmek için deneyebileceğiniz bazı yüz maskesi tarifleri şunlardır:

Aloe Vera Yüz Maskesi

Aloe vera cildinizin esnekliğini arttırır ve yumuşak bir cilde kavuşmanızı sağlar. Bu yüz maskesini yapmak için 1 tatlı kaşığı taze aloe vera jeli, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 E vitamini kapsülü gerekir. Bir çay kaşığı aloe vera jelini, bir E vitamini kapsülü ve balıyla karıştırın. Karışımı kırışıklıkların oluştuğu alanlara uygulayın. Yarım saat bırakın ve ılık suyla yıkayın. İyi sonuçlar almak için bunu her 3 günde bir yapın.

Badem Yüz Maskesi

Badem yaşlanmayı geciktirir ve kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur. Bu yüz maskesini yapmak için 4-5 badem, ½ çay kaşığı tatlı badem yağı ve az miktarda süt gerekir. Gece çiğ sütün içine badem ıslatın. Sabahları bademleri, süt ve badem yağı ilave ederek kalın bir macun haline getirin. Macunu cildinize uygulayın ve 20-30 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın. Ayrıca, bademleri gündüzleri ıslatın ve öğütmeden önce yüzünüzde öğütülmüş macunu uygulayabilirsiniz.

Muz Yüz Maskesi

Muz cildi nemlendirir ve kırışıklıkları azaltmaya ve önlemeye yardımcı olan A ve E vitaminini içerir. Bu nemlendirici yüz maskesini yapmak için 1 küçük muz, 2 çorba kaşığı krema ve 1 çorba kaşığı organik ve çiğ bal gerekir. Bir çatal kullanarak pürüzsüz bir macun elde edilene kadar karıştırın. Krem ve çiğ bal ekleyin ve iyice karıştırın. Tutarlılığı ayarlamak için biraz süt ilave edebilirsiniz. Yüz maskesini yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 30 dakika boyunca açık bırakın. Ilık suyla yıkayın.

kırışıklık maskesi

Yumurta ve Şeftali Yüz Maskesi

Bu yüz maskesi, kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur ve cildi sıkılaştırıcı etkilere sahiptir. Bu yüz maskesini yapmak için, 1 yumurta, 1 çay kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı şeftali küspesine ihtiyacınız var. Bir kaseye alın ve içine bir yumurta kırın. Sadece yumurta beyazı gerektiği için yumurta sarısını ayırın. Sonra bal ekleyin ve birlikte fırçalayın. Şeftali ilave ederek iyice karıştırın. Maske hazır olduğunda, temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza uygulayın, 30 dakika boyunca muhafaza edin ve ılık suyla yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.