Vipbakim

Evde Kolaylıkla Yapılabilecek Olan Güzellik Maskeleri

Evde Kolaylıkla Yapılabilecek Olan Güzellik Maskeleri

Hem cilt temizliğinin korunması hem de cilt bakımının ucuza getirilmesi konusunda oldukça önemli yer alıyor. Her evde rahatlıkla bulunabilecek malzemelerle yada çarşıdan rahatlıkla alınabilecek malzemelerle bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.  Devrin ekonomi devri olduğu bu dönemde, bakımını da ihmal etmek istemeyen bayanlar için çeşitli bakım maskeleri tarifleri aşağıda verilmektedir.

Ev Yapımı Maskelerin Hazırlanması Aşamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Ev yapımı maskelerin hazırlığına başlanılmadan önce mutlaka bu kısmın okunması gerekmektedir. Maskelerin hazırlık aşamasına geçtiğinizde; öncelikle malzemelerinizi hazırlayarak işe başlamalısınız. Spatula, cam kase, kaşık, pamuk, nemlendirici krem, temizleyici süt, losyon ve gerekli olan malzemeleri yanınıza almalısınız. Kullanacağınız tüm malzemeler steril olmalı. Sebze yada meyve kullanacaksanız bunlarda doğal ve taze olmalı.
Hazırlanılmış olan maske hemen kullanılmalı. Uygulama aşamasından göz çevresine fazla yaklaşılmamalı. Maske uygulaması en az 10-15 dakika kadar bekletildikten sonra pamukla güzelce silinmeli ve kalanlar bol suyla yıkanmalı. Maskenizi hazırlarken sebze yada meyveyi sıktıysanız, posa olan kısmını çöpe atmayınız bunları da maskenizde kullanabilirsiniz.

Çilek Maskesi

3 adet iri olan çileği bir cam kase içinde çatal yardımıyla ezdirin. Üzerine 2 yemek kaşığı kadar kaymak ve 1 yemek kaşığı kadar doğal süzme bal ekleyin ve güzelce harmanlayın. Hazırladığınız maskeyi, yüzünüzün her yerine bulaşacak şekilde güzelce ve yumuşak hareketlerle sürün. Yaklaşık 20 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık süte batırdığınız pamukla yüzünüzü temizleyin.
Hazırlamış olduğunuz bu çilek maskesi; cildinizi besleyici, canlandırıcı ve gençleştirici etkiye sahiptir. Daha çok kuru cilde sahip olan kişilerce uygulanması tavsiye edilmektedir.

Limon Maskesi

Bu maske tarifinde limonun yarısını kap olarak kullanacağınız için; bir limonun yarısının içini oyun. Buraya 1 adet yumurtanın sarısı ve birkaç damla kadar limon suyu ekleyin ve birbirlerine nüfuz etmeleri için 2 saat kadar dinlendirin. Süre dolunca cildinize yumuşak hareketlerle uygulayın. 15 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Patates Maskesi

Büyük boyda olan 1 patatesi haşlayın ve kabuklarını soyup bir kasenin içinde çatal yardımıyla ezdirin. İçine kıvamını bulana kadar süt ve 1 yumurtanın sarısını ekleyin. Hepsini güzelce harmanlayın ve yüzünüzün dayanabileceği sıcaklığa kadar ılıtın. Hazırladığınız maskeyi, yüzünüze uygulayın üzerine bir havlu örtün. 15-20 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Önce ılık sonrada soğuk suyla olmak üzere yüzünüzü güzelce yıkayın.

Hazırlamış ve uygulamış olduğunuz bu maske; daha ziyade kuru ve hassas cilt yapısına sahip olan kişilerce kullanılmalıdır. Hazırlamış olduğunuz bu maske; cildinizin solmuş ve gevşemiş halini canlandıracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.