Vipbakim

Evde Kömür Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Kömür Maskesi Nasıl Yapılır?

Kömür maskesi tüm bayanların merak edip uygulamak istediği bir maske çeşididir. Nereden bulacağız ve ne şekilde yapacağız sorularına artık bir son geliyor. Sizler de artık kısa bir süre içerisinde evde kendi maskenizi kendiniz hazırlayabilir ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bu maskenin tüm bayanlar açısından en önemli yönü gözenekleri açması ve cilt de meydana gelen tüm kırışıklıklara bir son vermesidir. Kısa süre içerisinde işte sizler de böylesine muhteşem bir etkiye evinizde pratik bir şekilde son vermeye başlayabilirsiniz. Dışarıda çok fazla satan yer olsa da sizler evde çok daha iyi şekilde bunu yapabilirsiniz.

Kömür Maskesinin Faydaları

Kömür maskensin faydaları düşündüğünüzden çok daha fazladır. Sizlerin daha genç görünmenize yardımcı olur. Gözeneklerinizi açar ve cildinizde oluşan kırışıklığa bir son verir. Çoğu bireyde oluşan gözaltı torbasının ortadan kalkmasını sağlar. Derinizin daha temiz olmasına yardımcı olur.

Cilt de ki yağ oranını dengeler ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Ciltte meydana gelen akne lekelerine bir son verir. Oluşan siyah noktalarınızın hepsini yok eder. Ölü derilerin atılmasına yardımcı olur. Cildinizin ihtiyaç duyduğu besinleri sizlere sunar ve bu şekilde cildinizin nefes almasına da yardımcı olur.

Kömür Maskesinin Yapımı

Çay kaşığının yarısı kadar eczaneden alacağınız karbonu bir kaba koyunuz. Ardından yine yarım çay kaşığı bentonit kilini üzerine ekleyiniz. Bir çay kaşığınız dörtte bir kadar Hindistan cevizi yağını ekleyiniz. Aynı oranda karbonat ve bir çay kaşığı suyu ilave ediniz. Tüm bunları bir araya getirip iyi bir şekilde karıştırınız.

Burada bilmeniz ve asla es geçmemeniz gereken en önemli şey kesinlik hiçbir süreçte metal eşya kullanmamanızdır. Çünkü içerisinde yer alan bazı maddeler böyle metal bir ürünler birleştiğinde normal olarak vermesi gereken etkiyi verememektedir. Hazırladığınız krem şeklinde ki maskeyi ardından yüzünüze yapıp on dakika gibi bir süre yüzünüzde beklemesini sağlayabilirsiniz. Kömür maskesi yapımı işte böylesine pratik ve kolay bir şekilde yapılıp sizlere sunulmaktadır. Dilerseniz sizler de hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.