Vipbakim

Evde Maya Maskesi Nasıl Yapılır? Maya Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Evde Maya Maskesi Nasıl Yapılır? Maya Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Pürüzsüz bir cilt hayal değil. Ama bunun için güzellik merkezilerine gitmenize, pahalı krem ve maskeler almanıza hiç gerek yok. Çözüm tam olarak elinizin altında. Her evde mutlaka hamur işleri için maya bulundurulur.

Mayanın tek mucizesi hamuru kabartması değil. Evde maya maskesi nasıl uygulanır, detaylı olarak bulabileceksiniz yazımızda. Cilt için birçok doğal bakım uygulamasında oldukça işlevsel bir malzeme maya.

evde-maya-maskesi-nasil-hazirlanir

Ölü Derilerden Arının

Evde maya maskesi nasıl uygulanır? Yalnızca 1 çay kaşığı toz maya ve krem kıvamına gelmesi için yeterli miktar su ile maya maskesini hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı cildinize sürerek toplam 15 dakika bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yüzünüzün temizlendiği hissedeceksiniz. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayarak yüzünüzün ölü derilerden arınarak gözeneklerinin nefes almasını sağlamış olacaksınız.

maya-maskesi-nasil-uygulanir

Cilt lekeleri için maya maskesi 

Evde kuru değil yaş mayanız mı var, evde maya maskesi nasıl uygulanır? Anlatacaklarımızı uygulamak için, hemen mutfağa girin, maya ve sütü hazırda tutun.

maya-maskesi

1 çorba kaşığı yaş maya ve 1 çorba kaşığı süt karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Karışım cilde uygulanır ve 15 dk. beklendikten sonra, nemli bir havlu ile cilt nemlendirilir.

Bu aşamadan sonra maskeyi rahatlıkla soyabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Ciltteki sivilce lekeleri dahil birçok lekeye iyi gelecek harika bir tarif bu. Maya maskeleri ile tertemiz ve pırıl pırıl bir cilt sizin olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.