Vipbakim

Evde süt ile yapılabilecek 6 güzellik maskesi

Evde süt ile yapılabilecek 6 güzellik maskesi

Süt maskeleri her devirde  Güzellik maskesi olarak  kullanılmıştır Sütün kalsiyum oranından yüksek olduğunu vücudumuza ne kadar fayda sağladığını biliyoruz. Eskiden beri kadınların kullandığı süt ile yapılan bakımlar en özel güzellik sırlarıdır. Süt banyoları ve yüzü süt ile yıkamak bilinen bir güzellik yöntemidir. Cilt Bakımını süt banyosu ile yapmak çoğumuzun cebini zorlar  süt maskeleri hem ekonomik hem de cildimize gereken bakımı sağlayacaktır.

 

Sütle Yapılan Maskeler

Pürüzleri Gideren Süt Maskesi

Malzemeler

2 yemek kaşığı süt, – 1 adet yumurta sarısı

Hazırlanışı: Yumurtayı süte karıştırın ve güzelce çırpın. Hazırladığınız karışımı tüm yüzünüze dairesel hareketle yayın. 10 – 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ıslak mendille temizleyip. Daha sonra sıcak – soğuk yüzünüzü yıkayın.

Bu maskeyi haftada sadece 1 kere yüzünüze uygulayın. Yumurta cildinizi besleyecek süt de cildinizi nemlendirecektir.

 

Botoks Etkisi Yaratan Süt Maskesi

Malzemeler

1 tatlı kaşığı süt, – 1 yumurta sarısı, – 1 tatlı kaşığı limon suyu, – 1 tatlı kaşığı bal, – çok az tuz

Hazırlanışı: Bütün malzemeler bir kaba boşaltın ve iyice karıştırın. Yüzünüzü temizledikten sonra 1 kat bu karışımı yüzünüze sürün. 10 dakika yüzünüzde bekletin 1 kat daha sürün yine 10 dakika yüzünüzde bekletip 1 kat daha sürün. Toplamda maske 30 dakika yüzünüzde kalacak. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile güzelce temizleyin. Nemlendiricinizi yüzünüze uygulayın.

Önemli günlerde bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizi ışıltı ve canlılık kazandıracak. Ünlü manken Ebru Şallı’nın da tavsiye ettiği bir maskedir.

 

Siyah Noktalar İçin Süt Maskesi

Malzemeler

1 su bardağı süt, – 1 adet turp

Hazırlanışı: Sütü cezveye koyun ve kaynayıncaya kadar bekleyin. Bir yandan turpu bir kapta rendeleyin ve rendelediğiniz turpu kaynayan sütün içine katın 2 dakika daha kaynatın. Buzdolabında 24 saat bekledikten sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz. 10 – 15 dakika yüzünüzde bekledikten sonra yıkayın. 3 hafta kullanın cildinizdeki değişime şaşıracaksınız.

 

Kırışıklıklar İçin Süt Maskesi

Malzemeler

1 adet yaş maya, – 2 yemek kaşığı süt

Hazırlanışı: Yarım yaş mayayı küçük bir kaseye koyun üzerine ılık sütü ekleyin. Mayayı sütle eriyince kadar karıştırın. Hazırlanan karışımı temiz yüzünüze ve kırışıklık oluşan bölgelere sürün. 10 dakika bekletip ılık su ile yıkayın.

Bu maske güzellik merkezlerinde uygulanıyor. Kırışıklarınız için haftada 2 kez uygulamanız yeterli.

 

Cildi Nemlendiren Süt Maskesi

Malzemeler

1 bardak süt, 4 – 5 adet çilek.

Hazırlanışı: Çileği iyice ezin ve çıkan suyunu bir bardağa boşaltın. Üzerine sütü ekleyin ve bu karışımı yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. Çok iyi nemlendirme özelliği vardır.

 

Cilt Esnekliğini Arttıran Süt Maskesi

Malzemeler

1 yemek kaşığı süt, – 1 çay kaşığı zeytinyağı, un

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir kapta karıştırın unun kıvamını maske haline gelinceye kadar arttırma yapabilirsiniz. Bu maskeyi cildinizde 10 dakika tutun ve ılık su ile yıkayın.

Bu maske cildinizin elastikiyetini arttırırken kırışıklık olan bölgelerinizi onarır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.