Vipbakim

Evde Yapabileceğiniz 3 Bakım Maskesi Tarifi

Evde Yapabileceğiniz 3 Bakım Maskesi Tarifi

Evde cildinizin çeşitli sorunlarına iyi gelebilecek bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Piyasa içinde cilt sorunlarını tedavi eden ve düzenli kullanım gerektiren çeşitli markalara ait bakım ürünleri yer almaktadır.Bu bakım ürünleri kimyasal madde içerir ve bu nedenle tavsiye edilmez. Aynı şekilde bu ürünlerin satış rakamları oldukça yüksektir ve düzenli kullanım yapmak için belirli ölçüde maddi güç gereklidir.

 Evde hazırlayacağınız kolay tarif bakım maskeleri ile maddi zarardan kurtulabilir, bakımınızı aksatmadan cildinize gereken özeni gösterebilirsiniz. Bakım maskesi tariflerini yazımız içinde bulabilirsiniz. Malzemeleri temin ettiğiniz takdirde maskeyi hazırlamak çok kolay olacaktır.

Siyah Noktalar Üzerinde Etkili Limon Maskesi

Cildinizde belirli oranda siyah nokta bulunuyorsa tedavi olmak için daha fazla zaman kaybetmemelisiniz. En doğal yöntem olarak limon maskesi hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler arasında bir adet limon ve bir kase yoğurt yer almaktadır. Malzemeleri hazırlamak için öncelikle limonun suyunu güzelce sıkın ve sonrasında kase yoğurdun içine limon suyunu dökün.

İki doğal malzemeyi karıştırın ve sonrasında gözlerinize değmeyecek biçimde karışımı cildinizde siyah nokta olan yerlere sürün. 15 dakika bekleme sonrasında cildinizi ılık su ile birlikte durulayabilirsiniz. Bu karışımın siyah noktalar üzerinde etki etmesini istiyorsanız düzenli biçimde kullanım yapmanız gereklidir. Düzensiz biçimde maske kullanımının cilt üzerinde hiçbir olumlu etkisi olmayacaktır.

Cildi Canlandıran Maske Tarifi

Cildinizin daha canlı görünmesini istiyorsanız belirli malzemeler ile maske hazırlayabilir, günlük olarak kullanım yapabilirsiniz. Maske hazırlamak için gerekli olan malzemeler bir miktar tarçın, yarım fincan süt, bir tutam defne yaprağı, 1 adet yumurta ve bir miktar kayısı suyudur. Maskeyi hazırlamak için yapmanız gereken şey kayısı suyu içinde tarçın ve defne yağını kaynatmak ve sonrasında diğer malzemeleri de bu karışımın içine aktarmaktır.

Tüm karışımı hazır hale getirin ve sonrasında vücudunuzda istediğiniz bölgelere sürün. 10 dakika bekleme süresi sonunda durulama işlemine geçebilirsiniz. Bu karışımı düzenli olarak kullanmanız etkisini gösterecektir. Maske cildi daha parlak göstermesinin yanı sıra cildinizi daha parlak ve aydınlık göstermeye de yaramaktadır.

Yüz Nemlendirici Etki Yapan Maske Tarifi

Yüzünüzü düzenli biçimde nemlendirmek için yalnızca kremler yeterli gelmiyorsa düzenli kullanım yapabileceğiniz bir maske hazırlayabilirsiniz. Maske tariflerinden birisi için 1 yemek kaşığı süt,1 yumurta sarısı ve ince bir bez gereklidir. Öncelikle yumurta sarısı ile sütü karıştırın. Daha sonrasında karışımı tüm yüzünüze eşit olacak biçimde sürün.

Sonrasında ince bezi de yüzünüze örtün ve bir süre boyunca bekleyin. Bir süre bekledikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli olarak yapmanız önerilmektedir. Evde hazırlayacağınız kolay tarif bakım maskeleri sayesinde nem ihtiyacınızı gidermiş olacak ve cilt sorunlardan hızlıca kurtulacaksınız

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.