Vipbakim

Evde Yapabileceğiniz Kolay Cilt Bakım Kürleri

Evde Yapabileceğiniz Kolay Cilt Bakım Kürleri

Cildiniz için satın alacağınız bakım kremlerine artık büyük miktarda paralar vermenize gerek yoktur. Evde kendinizi bakım kürleri hazırlayabilir ve bunları haftalık olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu ürünler için kullanılacak malzemelerin tamamı evde bulunur. Bu malzemeler arasından seçim yapabilir ve kullanabilirsiniz. Hiç tahmin etmediğiniz ürünler cildiniz için bir mucize yaratabilir. Bu ürünlere çok fazla para vermenize gerek yoktur. Aynı zamanda bu ürünler doğal ürünlerdir ve içerisinde kimyasal maddeler yoktur. Kozmetik ürünlerin büyük bir kısmında kimyasal maddeler yer alır. Bu ürünler bu sebeple cildiniz için etkili olmamakta, cilt sorunlarınıza iyi gelmemektedir. Evde yapabileceğiniz kolay cilt bakım kürleri ile tertemiz ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Kuru Ciltlerde Etkili Mayonez Kürü

Kuru bir cilde sahipseniz yüzünüz daha cansız görünecektir. Cildinizi nemlendirmek ve gerekli olan yağı sağlamak için uygun bir bakım kürü kullanmanız gerekir. Bu kürlerden birisi mayonezle yapılan bakım kürüdür. Bu bakım kürü için gerekli olan bakım malzemeleri arasında 2 yemek kaşığı mayonez ve 1 çay kaşığı bebek yağı gereklidir. Bu iki ürünü bir kaba koyabilir ve birbirine karışına kadar iyice karıştırabilirsiniz. Bu karışımdan elde edilen kürü yüzünüze, dirseklerinize, boyun ve diz bölgenize sürebilirsiniz. Bu şekilde tüm cildiniz yumuşak bir hale gelecek ve nemlenecektir. Bu doğal bakım kürü cildinizde 20 dk boyunca beklemelidir. Sonrasında ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Sıkı Bir Cilt İçin Limon Maskesi

Sıkı bir cilde kavuşmak herkesin hayalidir. Bunun için yapmanız gereken şey iyi bir bakım kürüdür. Bakım kürü için limon kullanımı yapabilirsiniz. Limonun cilt üzerinde birçok olumlu etkisi bulunmaktadır. Bu bakım kürü cildi daha sıkı bir hale getirecektir. Bakım kürü için yarım limon suyu ve 1 yumurta beyazı gereklidir. Bu iki malzeme bir kap içinde karıştırılmalıdır. Bunun için 3 dakika gereklidir. Malzemelerin iyice karışması ve kürün hazır hale gelmesi için 3 dk karıştırılma gereklidir. Sonrasında bu bakım kürünü maske sürer gibi yüzünüze sürmeniz gerekir. Bu kür yüzünüzde 30 dk boyunca bekletilmelidir. Sonrasında bakım kürünü durulayabilirsiniz.

Salatalık ve Avokado Bakım Maskesi

Evde yapabileceğiniz kolay cilt bakım kürleri arasında salatalık ve avokadolu bakım kürü de oldukça ilgi çekmektedir. Bu kür için ezilmiş salatalık ve avokado gereklidir. Bunun için yarım salatalık ve avokado yeterli olacaktır. Bunun yanında gerekli olan malzemeler arasında 2 tatlı kaşığı süt tozu ve 1 yumurta beyazı gereklidir. Bu malzemelerin tamamını blendera koyunuz ve sonrasında

bir süre boyunca karıştırınız. Macun haline gelen bu bakım kürünü yüz ve boynunuza sürebilirsiniz. Bu bakım kürü dairesel hareketlerle sürülmelidir. Bu bakım kürünü masaj yapar biçimde 30 dk boyunca sürün ve sonrasında durulayın. Cildiniz daha parlak bir hale gelecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.