Vipbakim

Evde Yapılabilecek Doğal Güzellik Maskeleri

Evde Yapılabilecek Doğal Güzellik Maskeleri

Son yıllarda her şeyin doğal olanına dönüş hızlandı. Beslenmenin doğal olanı kadar kullanılan ürünlerin de doğal olanlarını tercih edenlerin sayısı her geçen gün hızla artıyor. Piyasada satışı olan pek çok kozmetik ve dermokozmetik ürün de doğal içeriklerini öne çıkarmaya çalışıyor ama fabrikalarda üretilen ürünler ne kadar doğal olabilir ki? Cilt ve vücut bakımı için tamamen evde yapılabilecek doğal güzellik maskeleri varken kimyasal içerikli ürünleri kullanmaya hiç gerek yok. Üstelik hazırlayıp kullanacağınız bu maskelerin de etkisi en az piyasadakiler kadar yüksek. Basit formüllerle güzelliğinizi katlayabilirsiniz.

evde-guzellik-maskesi

Evde hangi doğal güzellik maskelerini hazırlayabilirsiniz? Hem vücut hem de yüz için bakım maskesi önerilerimizi sizler için özetledik.

Yüz bakımı her cilt için olduğu kadar kuru ciltler için de önemlidir, cildinizi canlandırmak içinzeytinyağı maskesi uygulayabilirsiniz. İki çay kaşığı zeytin yağını cildinize sürüp 10-15 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın bu küre on gün boyunca devam edin.

Cildinizde gözenekleriniz açıksa ve sıkılaştırmak istiyorsanız çay maskesi sizin için ideal bir çözüm olur. Demlenmiş çayı kullandığınız nemlendirici krem ile karıştırıp yüzünüze uygulayın 10 dakika bekleyin, haftada iki kez aynı işlemi tekrarlayın.

Karma yapıdaki ciltler için ise canlandırıcı nane maskesi kullanılabilir. Uygulamasını çay maskesi ile aynı şekilde yapabilirsiniz.

evde-yuz-maskesi

Kırışıklık önleyici olarak aloe vera maskesi herkes için mucize bir çözümdür. Hücre yenileyici özelliği sayesinde yüzünüzde kullanabilirsiniz. Aloe vera özünü yüzünüze sürüp gece boyu bekletin, cildinizin canlandığını göreceksiniz.

Saçlarınız için de kullanabileceğiniz doğal güzellik maskelerini evde hazırlayabilirsiniz. Saçlarınızı nemlendirmek için kimyasal ürünler yerine hindistan cevizi yağı, badem yağı veya zeytinyağıkullanabilirsiniz, saçlarınızı böylece hem nemlendirmiş olursunuz hem de sağlıklı bir görüntüye kavuşmasını sağlarsınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.