Vipbakim

Evde Yapılabilen Kolay ve Pratik Olgun Meyve Maskeleri

Evde Yapılabilen Kolay ve Pratik Olgun Meyve Maskeleri

Yaz mevsimi yaklaştıkça kadınları bir telaştır sarıyor. Cildine iyi gelebilecek her türlü maske, nemlendirici, peeling gibi konularda arayış başlıyor. Bu konuda kozmetik firmaları çok çeşitli ürünler sunuyor olsa da hiçbir şey doğallığın ve doğal bir maskenin yerini tutamaz. Evde kendi hazırladığınız maskeler size daha çok fayda sağlayacak ve cildinizin gençleşmesine yardımcı olacak.

Yalnız meyve maskesi yaparken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Örneğin maskesini yapacağınız meyvenin çürük olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü çürük meyveler bakteri üremesine elverişli ortamlardır, ayrıca besin değerleri de azaldığı için fayda sağlamayabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca taze meyve kullanmaya çalışın.

Meyveleri ezdikten sonra da uygulamak için çok beklemeyin zira o zaman da vitaminler ölecek ve maskeniz işe yaramayacaktır. Bunların yanı sıra meyvenizin ham olmaması da aranan bir özellik. Çünkü ham meyveler gereken olgunluğa erişmedikleri için vitamin oranları da azdır. Bu yüzden maskelerinizi olgun meyvelerden hazırlamalısınız. Olgun meyve maskeleri cildinizi nemlendirir, sıkılaştırır, gençleştirir ve tazeler. Doğal Cilt tipinize uygun olgun meyve maskeleri uygulamak istiyorsanız tam yerine geldiniz. Evde hazırlayıp kullanabileceğiniz ve şaşırtıcı sonuçlar alabileceğiniz tarifleri size sunuyoruz.

Çilek Maskesi

Çilek çekirdekleri sayesinde hem peeling etkisi gösterir hem de içindeki vitaminler sayesinde cildinize canlılık verir. Birkaç çileği ezip gözlerinize çok yaklaştırmadan yüzünüzün her yerine uygulayın. Etkili içeriği yüzünden on dakikadan fazla bekletmeden yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. On beş günde bir tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Salatalık Maskesi

Salatalığın nemlendirici etkisini hemen hemen herkes bilir. Nemlendirme özelliği dışında sıkıştırıcı ve ferahlatıcı etkileri de vardır. Cildinizin parlak ve sıkı bir görünüme kavuşması için salatalığı soyup ezerek macun haline getirin ve tüm yüzünüze uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra bol soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi özellikle güneşlendikten sonra kullanınca etkisini daha çok hissedeceksiniz.

Kayısı Maskesi

Birkaç olgun kayısıyı ezip püre haline getirin ve yüzünüze uygulayın. 10 dakika sonra bol soğuk su ile durulayın. Cildinizin tazelendiğini ve gerildiğini göreceksiniz.

Muz Maskesi

Olgun bir muzu soyarak yarısını bir kabın içinde macun haline gelene kadar ezin. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra kan akışını hızlandırmak için yüzünüzü bol soğuk su ile yıkayın.

Elma Maskesi

Olgun bir golden elmanın bir kısmını ezerek yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde 20 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Soğuk su ile durulayın. Haftada iki kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Ahududu Maskesi

Yarım kâse ahududuyu ezerek cildinize uygulayın. 10 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Pürüzsüz bir görünüme kavuştuğuna şahit olacaksınız.

Armut Maskesi

Olgun bir armudu soyup ezerek kalın bir tabaka halinde yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletip durulayın. Bu maske cildinizi besleyecek ve ferahlatacak.

Avokado Maskesi

Olgun bir avokadoyu soyup ezerek kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürün. 15 dakika bekletip durulayın. Kuru ve yorgun cildiniz için bire birdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.