Vipbakim

Gençlik Etkisi Yapan Pirinç Maskesi

Gençlik Etkisi Yapan Pirinç Maskesi

Belirli bir yaşa gelindiğinde kadınların en büyük derdi yaş haline gelmektedir. Yaşı sorulduğunda tedirgin olan kadınların en büyük isteği birkaç yaş daha genç görünmektir. Bu etkiyi yaratmak için piyasada yüzlerce markaya ait gençlik ürünleri bulunur. Krem ve serum biçiminde satılan bu ürünlerin etkisini göstermesi uzun zaman alır ve aynı zamanda bu ürünlerin tamamı çok yüksek rakamlara satılmaktadır.

Bunun yerine ise doğal ürünleri kullanmak çok daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Pirinç bu kullanımı gerektiren ürünlerin başında gelir. Her yerde çok uyguna satılan ve her evde bulunan pirinç ile maske hazırlayabilirsiniz. Gençlik etkisi yaratan pirinç maskesi kullanımı ile daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Pirincin Faydaları Nelerdir?

Pirinç cilt için çok faydalı bir üründür ve bu özellikleri çoğu kişi tarafından bilinmez. Yemeklerde sıklıkla tükettiğimiz pirinç ile çeşitli alanlarda kullanabileceğiniz bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Pirincin etkilerinden birisi de cildi gençleştirmesidir. Bilindiği üzere pirinç içinde lineolik asit ve skualen maddeleri bol miktarda yer almaktadır.

Bu maddelerin birçok faydası bulunmaktadır. Öncelikle lineolik asitten bahsedecek olursak bu madde cildi korumaya yarayan bir asit türüdür. Bu asit ciltte az miktarda bulunduğu zaman cilt kuru bir hale gelir ve nem dengesi bozulur. Bu durumda cilt çok daha yorgun ve yaşlı görünür. Kuru ciltlerde kırışıklıklar daha çabuk ortaya çıkar ve belirgindir.

Lineolik asit ciltteki kızarıklıkları da önleyen bir üründür. Skualen madde ise cildi nemlendiren, temizleyen ve besleyen bir maddedir. Bu ürün cildinizi güneşin zararlı etkilerinden de koruyacak bir maddedir ve bu maddenin içinde bulunduğu pirinç ciltte kolajen üretimi arttırmaya yarayan bir ürün olarak kullanılmaktadır. Pirincin cildi yenileyen bir özelliği olduğu da bilinmektedir. Bu şekilde kullanım ile yeni bir cilde kavuşabilirsiniz.

Cildi Gençleştiren Pirinç Maskesi Hazırlanışı ve Kullanımı

Cildiniz çok daha genç görünsün istiyorsanız malzemeleri temin ederek pirinç maskesi hazırlayabilir ve haftalık olarak bu karışımı cildinize uygulayabilirsiniz. Bu karışım 3 çay kaşığı dolusu pirinç, 1 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı bal gereklidir. Bu ürünlerin hepsini derin bir kabın içine alın. Elbette öncesinde pirinci kaynatın, suyunu süzün ve pirinçleri kaba dökün.

Sonra sütü de hafif bir biçimde ısıtın ve kaynamadan haşlanılan pirinçlerin üzerine dökün. Sonraki aşamada bu iki ürünü iyice karıştırın ve son ürün balı da karışımın içine ekleyin. Daha sonra bu karışımı temizlenmiş olan cildinize masaj yapar biçimde sürün. Bu işlemden sonra 15 dakika boyunca bekleyin. Sonraki aşamada durulama yapmak için pirinçlerden süzdüğünüz suyu kullanabilirsiniz. Bu su ile cildinizi temizleyebilir ve sonrasında nemlendirici sürebilirsiniz. Gençlik etkisi yaratan pirinç maskesini haftada bir kere kullanmanız yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.