Vipbakim

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Maske Tarifleri

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Maske Tarifleri

Gözaltı bölgesinin çok çabuk kırışmaması için çeşitli önlemler almak gereklidir. Çok ince bir deriye sahip olduğu için; makyaj esnasında en fazla etkilenen bölümdür. Göz Çevresi kırışıklıklarından kurtulmak için doğal maske tariflerinden yararlanabilirsiniz;

 

Göz Çevresi Kırışıklıkları için Maske Tarifleri

Göz  için Kırışıklık Maskesi (1) ; – 1 tatlı kaşığı arı sütü , -1 çay kaşığı çiçek balı, -1 çay kaşığı buğday yağı

Malzemelerin hepsini karıştırdıktan sonra; parmak uçlarına alarak, gözlere içerden dışarı doğru masaj yapılır. Sürerken bu hareket yardımı ile sürmelisiniz. Böylece kırışıklıklarınız yukarı doğru açılmış olacaktır. Masaj işleminiz bittikten 5 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Toplamda 15 dakika kalmış olması gerekir.

Göz Altı için Kırışıklık Maskesi (2) ; – 2 adet havuç, -1 çay kaşığı badem yağı

Havucu rendeledikten sonra; suyunu bir yere ayırın. İçine buğday yağını ilave ederek buzdolabına kaldırın. Buzdolabında yarım saat beklettikten sonra; göz altlarınıza sürün. Bu şekilde 30 dakika beklemelisiniz. Daha sonra yıkayın. Maskeyi günde 2 kere yapabilirsiniz.

 

Göz  için Kırışıklık Maskesi (3) ;  – 1 adet muz, -1 yemek kaşığı gü lsuyu

1 adet muzu ezerek; gül suyu ile karıştırın. Karışımı göz çevrenize sürün. 30 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Göz  Çevresi için Maske  (4) ; – 1 çay kaşığı balık yağı, -1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı, -1 çay kaşığı bal

Malzemelerin tamamını bir kasede karıştırın. Daha sonra göz çevrenize hassas hareketlerle sürün. 20 dakika bekletilir. Haftada 1 kez yapılması daha uygundur.

Göz  Çevresi için Maske  (5) ; – 1 tatlı kaşığı badem yağı, -1 çay kaşığı avokado yağı, -1 tatlı kaşığı soya yağı

Bütün yağlar karıştırılır. Parmak uçları vasıtası ile ve masaj yaparak; göz çevresindeki kırışıklıklara sürülür. Akşamları ve gece yatmadan önce yapmanız daha uygundur. Bu bakım ile birlikte; gözaltlarınıza bakım yapmış olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.