Vipbakim

Gözenek Sıkılaştırıcı Etkili Maske Tarifleri

Gözenek Sıkılaştırıcı Etkili Maske Tarifleri

Ciltte gözenekler birçok kişi için sorun teşkil etmektedir. Bu nedenle pek çok insan gözenekler sıkılaştırmak için çözüm yolları arar. Gözeneklerin oluşumuna bakıldığında bunun ilk nedenin yağlı ciltler olduğu görülür. Diğer nedenleri ise siyah noktaların temizlenememiş olması, genetik faktörler, güneşin altında uzun süre kalmak, yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan etkiler ve cilt için kullanılan kozmetik ürünlerinin yan etkileridir. Bu nedenlerden dolayı ortaya çıkan gözeneklerin sürekli temizlenmesi gerekir. Bunun yerine gözenek sıkılaştırıcı maske uygulamak daha etkili olmaktadır. Maske için genellikle doğal malzemeler tercih edilir. Doğal yöntemler ile hazırlanan maskelerin herhangi bir yan etkisi bulunmadığından dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maske Tarifi

Gözenekleri sıkılaştırmak için en etkili malzemelerin başında elma sirkesi gelir. Genellikle elma sirkesinin cildi parlattığı düşünülse de gözeneklerin sıkılaştırılması için son derece etkilidir.

Elma sirkeli maske hazırlarken sirkeyi su ile seyretmek gerekir. Bunun için yarım yemek kaşığı sirkesi bir yemek kaşığı su ile karıştırılır. Elde edilen karışım bir parça pamuk ile yavaş yavaş gözeneklerin bulunduğu bölgeye sürülür. Sürme işlemi bittikten sonra ortalama beş dakika kadar beklenir. Sürenin bitiminden itibaren yüz bol su ile güzelce yıkanır. Daha sonra temiz olan bir havlu ile cildi yıpratmadan kurulama yapılır. Bu işlemin ardından cildin rahatladığı genellikle gözle görülür bir şekilde hissedilir.

Gözenekleri Sıkılaştıran Maskeler

Bilindiği üzere kil cilt bakımı için son derece faydalıdır. Bunun için gözenekleri sıkılaştırmak denilince etkili malzemelerden biri de kildir. Kilin çeşitlerine bakıldığında cildi yağlı olan kişilerin yeşil kil kullanması, kuru olan kişilerin ise beyaz kil tercih etmesi tavsiye edilir. Bu kil türünün uygun olup olmadığını anlamak için cilde sürülerek deneme yapılması önerilir. Böylelikle en etkili sonuç elde edilir.

Gözenekler için kil maskesi hazırlarken iki yemek kaşığı kil su ile karıştırılır. Koyulacak olan su, maske kıvamı elde edilmesine göre değişir. Bu kıvam yakalandıktan sonra maske cilde sürülür ve bir süre yüzde bekletilir. Ardından bol su ile yıkanarak yüz temizlenir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.