Vipbakim

Güneşte Yanan Cildi Beyazlatan Maske Tarifi

Güneşte Yanan Cildi Beyazlatan Maske Tarifi

Malzemeler

  • 1 adet kuru soğan (küçük)
  • Yarım çay bardağı sirke (elma sirkesi)

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Soğanlar detaylı bir şekilde soyulduktan sonra miksere atılır ve püre haline getirilir.

Ardından soğanlar mikserden alınır ve bir kap içine suyu sıkılır.

Aynı kap içine elma sirkesi de ilave edilir.

Elde edilen losyon pamuk yardımıyla cilde sürülür.Malzemelerin hepsi sürülmemelidir.

Pamuk ıslak hale gelen kadar karışımdan alınır ve cilde sürülür 30 dakika bekletildikten sonra cilt, bol suyla yıkanır ve nemlendirici sürülür.

Bu karışım güneş kararması geçene kadar 2 günde 1 uygulanır.

Güneş yanıkları ve istenmeyen bronzluklar için aşağıdaki tarifleride deneyebilirsiniz

Aloe Vera Jel: Güneş yanıkları için en mükemmel ferahlatıcı, taptaze bir aloe vera yaprağından çıkarabileceğiniz jel olacaktır. Bu jeli güneşten yanmış bölgeye uygulayın ve kuruduktan sonra durulayın. Birkaç gün bu uygulamaya devam edin.

Nohut Unu: Nohut unu (Besan) istenmeyen bronzluklardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Biraz nohut ununu, birkaç damla limon suyu ve lor ile karıştırmanız yeterli. Yüzünüze ve vücudunuzun diğer bölgelerine uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk su ile durulayın. 10 gün boyunca bu uygulamayı yaparak istenmeyen bronzluklardan sağlıklı bir biçimde kurtulabilirsiniz.

Bal ve Limon: Bir çay kaşığı limon suyunu, bal ile karıştırın ve güneş ışınlarına maruz kaldıktan hemen sonra yüzünüze sürün. Bu karışım ciltteki kararmalar ve kırmızılıkları hatırı sayılır oranda azaltacaktır.

Buz Küpleri: Buzu sadece içeceklerinizi soğutmakta kullanıyor olabilirsiniz, ama güzellik için de oldukça etkilidirler. 1 ölçek süt ile 3 ölçek suyu dondurun. Oluşturduğunuz buz küplerini bir bez ile sarıp yüzünüzü ovalayarak, güneş yanıklarının iyileşmesini hızlandırabilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi: Taze zerdeçal tozu ve sütü karıştırarak yapacağınız bu maskeyi, inatçı bronzluklardan kurtulmak için kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.