Vipbakim

Güzelliği Uzakta Aramayın! Evde Yapabileceğiniz En İyi 5 Güzellik Maske Tarifi

Güzelliği Uzakta Aramayın! Evde Yapabileceğiniz En İyi 5 Güzellik Maske Tarifi

Güzellik maskeleri; cildiniz ihtiyacı olan her maddeyi bünyesinde barındırır. Bu yüzden cilt için uygulanan güzellik maskeleri cildi besler,sağlıklı olmasını sağlar ve bu sayede güzelliğinizin ortaya çıkmasını sağlar. Daha önce yazdığımız Güzellik maskesi tariflerinden farklı olarak şimdi kolay hazırlanabilen güzellik maskesi tariflerini vericeğiz.

 

Kolay Güzellik Maskeleri

– Maya Maskesi

1 paket kuru maya, alabildiği kadar su.

Kuru mayayı bir tabağa boşaltın. Üzerine krem kıvamına gelene kadar su ekleyin. Maskeyi hazırladıktan sonra; cildinize uygulayın. Cilt üzerinde harikalar yaratan maya maskesi; sivilcelerin kurumasına ve yağlı ciltlerin arınmasına neden olur. Cildiniz pürüzsüz ve daha canlı durur. 20 dakika sonra yüzünüzden arındırabilirsiniz.

– Yeşil Çay Maskesi

1 adet poşet yeşil çay, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal

Yeşil çayı, bir bardak su içerisinde kaynatın. Bunun için büyük bir cezveyi kullanabilirsiniz. Kaynadıktan sonra ocaktan alarak soğumasını sağlayın. Soğuduktan sonra bal ve zeytinyağını ilave edin. Karışımı cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Yeşil çay içinde bulunan antioksidan maddeler; cildinizin olduğundan daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Maskeyi ilk uygulayışta bile cildiniz oldukça dinlenmiş gözükecektir.

– Marul Maskesi

2 adet marul yaprağı ve yeteri kadar su

1 su bardağı suyun içinde 2 adet marul yaprağını demlemeye bırakın. Bir müddet sonra suyun içinden marul yapraklarını alarak; cildinize yapıştırın. 15 dakika sonra yaprakları alarak, cildinizi yıkayın. Kuru ciltlere çok iyi gelen bu maske; oldukça pratiktir.

 

– Haşlanmış Fasulye Maskesi

1 avuç kadar haşlanmış taze fasulye, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı limon suyu

Taze fasulyeyi ezerek; içine badem yağı, bal ve limon suyunu ilave edin. Maskeyi ılık halde iken cildinize sürün. 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Maskenin canlandırıcı özelliği olduğu için; yorgun ciltlere oldukça iyi gelen bir maskedir. Pratik olması nedeni ile kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

– Kivi Maskesi

2 adet kiviyi soyduktan sonra; ezerek suyunu çıkarın. Suyu ve posasını ayırdıktan sonra; kalan posayı yüzünüzün belli noktalarına yapıştırın. Özelliklede kırışıklıkların olduğu bölgelere yapıştırabilirsiniz. 15 dakika sonra; yüzünüzü bir bezle silip, daha sonra yıkayabilirsiniz. Kırışıklıklara çok iyi gelen pratik maske; boyun bölgesindeki kırışıklıklara da uygulanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.