Vipbakim

Havuç Maskesiyle Sivilce ve Lekelere Son!

Havuç Maskesiyle Sivilce ve Lekelere Son!

Cilt sorunlarının en sık karşılaşılanlarından olan sivilceler ve cilt lekeleri birçok kişiyi zor duruma sokmaktadır. Bunun için etkili yöntemlerden biri olan havuç maskesiyle sivilce ve lekelere son verebilirsiniz.

Bunun için iki havucu haşlayıp blenderdan geçirin ve içine 2 yemek kaşığı bal ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün ve yarım saat bekletin. Daha sonra yıkayın. Haftada bir kez uygulayacağınız havuç maskesiyle cildinizdeki lekelerden ve sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Havuç suyu ve salatalık suyunu da karıştırarak yüzünüze tonik olarak kullanabilirsiniz.

Havuç maskesiyle yapabileceğiniz birçok farklı cilt bakımı kürü olduğu gibi, havucu tüketerek de cilt bakımınızı sağlayabilirsiniz.

Havucun Sivilcelere Etkisi

Havucun sivilceler üzerindeki etkisi oldukça güçlüdür. A vitamini deposu olduğu için cilt sorunlarının çözülmesinde kısa sürede etki eder. Birçok antibiyotik sivilce ilacının içinde yüksek miktarda A vitamini olduğu için kolayca tüketilmesi mümkün olmaktadır. Havucun sağlıklı beslenme üzerindeki etkileri kadar cildi güzelleştirme imkanı da bulunuyor.

Ancak yaz aylarında çok fazla kullanılmaması gereken havuç ciltteki lekelerin artmasına da neden olabilir. Çünkü bu şekilde güneşle temas eden cildin yanması kolaylaşır ve lekeler artar.

Havuç Tüketimi

Günde iki üç adet havuç tüketmek oldukça yararlı olacak sağlıklı beslenme sürecinizi dengelediği gibi, cildinizin güzelliğini korumak amacıyla da kullanılır. Çocuklarda da tercih edilebilen havuç kullanımı gözlerin iyi görmesine, havuçla cilt bakımı ise ciltteki lekelerin giderilmesine neden olur.

Ciltteki Lekeler İçin Havuç ve Limon

Havuç, bal ve limon karışımını kullanacağınız cilt lekeleri için genelde bu maske haftada bir yapılır. Özellikle başarılı sonuçların alınması için düzenli kullanılması gerekmektedir.

Birkaç kere kullanılan ürünlerin hiçbir etkisinin olmayacağı bilindiğinden en az 3 ay boyunca maskenin uygulanması söz konusu olabilir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maskeler

Sivilcelerin yok olması sadece dıştan tedaviyle mümkün değildir. Bu yüzden öncelikle bir cilt doktoruna giderek antibiyotik tedavisine başlayabilirsiniz. Tedavi sonrası gerekli olan dış tedaviye ek olarak iç tedaviyi de yaparak cildinizin güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Sivilce ve cilt lekeleri için havuç maskesi her yaştan kişiye uygundur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.