Vipbakim

Evde Hazırlanabilecek 5 Bakım Kürü

Evde Hazırlanabilecek 5 Bakım Kürü

Bakım kürlerine bakıldığında içerisinde herhangi bir kimyasal maddenin bulunmaması ve doğal olması nedeniyle evde hazırlanan bakım kürleri sıklıkla tercih edilir. Bu sayede kozmetik ürünlere bir sürü para ödemek yerine evde doğal yöntemler ve düşük maliyetlerle güzelleşmek mümkün olmaktadır. Hazırlanan kürler ile saçlar, cilt ve vücudunuzun istenilen bölgesi daha temiz, bakımlı ve sağlıklı hale gelmektedir.

Cilt Bakımı İçin Bal Maskesi

Daha ışıl ışıl ve canlı bir cilde sahip olmak için genellikle bal maskesi kullanımı önerilir. Bunun için az miktarda bal içerisine birkaç damla limon suyu damlatılarak cilde güzelce sürülür ve bekletilir. Ancak maskeyi uygulamadan önce cildin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Sürülen maske yüzde bir süre bekletildikten sonra ılık su ile iyice yıkanır.

Canlı Ciltler İçin Avokado Ve Salatalık Maskesi

Daha canlı ve sağlıklı bir cilt için avokado ve salatalık ile hazırlanan maske kullanılır. Bunun için yarım salatalık, kıyılmış yarım avokado, iki tatlı kaşığı süt tozu, bir yumurtanın beyazı kullanılır. Maske için bütün malzemeler blender ile karıştırılıp krem haline getirilir. Daha sonra elde edilen krem yüze ve boyun bölgesine sürülür. En az otuz dakika olmak üzere kuruyana kadar bekletilir ve daha sonra soğuk su ile yıkanır.

Yumuşak Eller İçin Esmer Şeker

Daha yumuşak ve bakımlı ellere sahip olmak için çeyrek fincan esmer şeker ile bebe yağı karıştırılır. Daha sonra elleri yıkarmış gibi bu karışım elin bütün bölgesine bir dakika boyunca sürülür. Sürenin sonunda ılık su ile durulanır.

Daha Sıkı Cilt İçin Şeftali

Maske hazırlamak için olgun, çekirdeksiz ve kabuğu soyulmuş şeftali bir yumurta beyazı ile blender yardımıyla iyice karıştırılır, krem kıvamı elde edilir. Hazırlanan karışım yüze sürülür ve yarım saat kadar bekletilir. Daha sonra soğuk su ile yıkanır.

Ayak Bakımı İçin Tuz

Günlük yaşamda yoğun tempodan dolayı yorgun düşen ayakları dinlendirmek ve bakımlı hale getirmek için tuz kullanılır. Bunun için yarım fincan tuz ve isteğe bağlı esans türleri ılık su ile karıştırılır. Ayaklar hazırlanan su içinde yaklaşık on beş dakika kadar bekletilir. Bu karışım en etkili bakım kürleri arasında yer almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.