Vipbakim

Hücre ve cilt yenileyici maske tarifleri

Hücre ve cilt yenileyici maske tarifleri

Güzellik ve cilt bakımı konusunda en çok yararlanılan ürünler yüz maskeleridir. Yüz maskeleri ile insanlar daha güzel ve alımlı bir cilde sahip olmak istemektedirler. Hücre yenileyici maskeler bu konu için en çok tercih edilen maskelerdendir. Hücre yenileyici maskeler aracılığı ile cildinizin yorgun ve yaşlı görüntüsünü, dinç ve diri bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Bunun için hazırlanan birçok maske ile bu konudaki isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cilt yenileyen maskeler ile son derece genç, güzel ve alımlı bir cildin yanı sıra, beyaz, parlak ve pürüzsüz bir cilde de kavuşabilirsiniz. Ayrıca sivilce ve aknelerden de rahatlıkla kurtulabilir, bu kötü oluşumların önüne geçebilirsiniz.

Hücre Yenileyen Domates Maskesi

Domates maskesi, hücre yenileyen maskeler arasında çok bilinmeyen ama son derece etkili olan bir cilt maskesidir. Bu maskeyi hazırlamak için, 2 adet domates soyulur ve üzerine bir yemek kaşığı süt ilave edilecek şekilde mikserde iyice karıştırılır. Önceden toniklenen cilde sürülerek 20 dakika bekletilir ve sonra ılık su ile yıkanır. Bu maske sayesinde cildinizi yenileyebilir ve bununla birlikte parlak ve bembeyaz bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Hücre Yenileyen Muz Maskesi

Muz, sağlığa olan faydalarının yanı sıra güzellik ve cilt bakımı konusunda da oldukça faydalı bir üründür. Hücre yenileyici maske yapımında kullanılan muz ile son derece sağlıklı ve etkili bir cilt maskesini hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir adet muzu iyice ezerek püre haline getirin. Üzerine bir yemek kaşığı süt ve bir tatlı kaşığı bal ekleyerek iyice karıştırın. Cildinize uygulayın ve 20 dakika sonra ılık su ile temizleyin. Bu maske ile cildinizi yenilemenin yanı sıra son derece pürüzsüz ve parlak bir cilde de kavuşmuş olursunuz.

Hücre Yenileyen Yumurta Maskesi

Süt ve yumurta ile kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz maske ile de cildinizi yenileyebilirsiniz. Bunun için bir yemek kaşığı süte bir yumurtanın akını ekleyerek iyice köpürene kadar karıştırın. Daha sonra temizlenmiş cildinize uygulayın ve 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Hücre yenileyici maske olarak faydalanacağınız bu maske ile aynı zamanda daha sıkı bir cilde de kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. mirariokten@gmail.com dedi ki:

    İns yararlı olur

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.