Vipbakim

Işıl Işıl Parlayan Pürüzsüz Bir Cilt İçin Cilt Parlatıcı Maske Tarifleri

Işıl Işıl Parlayan Pürüzsüz Bir Cilt İçin Cilt Parlatıcı Maske Tarifleri

Işıl ışıl parlayan pürüzsüz bir cilde sahip olmak, bütün bayanların vazgeçilmez hayali.  Bu durumu göz önüne alarak doğal cilt parlatıcı maske tariflerini bu yazımızda sizler için paylaşacağız.

Sizlere sunacağımız bu maskeleri uygulamadan önce cildinizi her gün düzenli olarak temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için günlük temizleme losyonları ya da saf gül suyu da kullanabilirsiniz. Bu önemli detayı da sizlerle paylaştıktan sonra en etkili cilt parlatıcı maskelere geçelim.

cildin-parlamasi-icin-ne-yapmali

Cilt Parlatan Maske Tarifi 1

Malzemeler :
3 çay kaşığı  bal
2 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı
İlk olarak malzemeleri küçük bir kapta iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı temiz olan yüzünüze sürdükten sonra 2 dakika bekletin. Son olarak  yüzünüzü ılık su ile iyice yıkayıp temizleyin. Bu maskeyi haftada 1 kere cildinize uygulamanızı öneriyoruz.

Cilt Parlatan Maske Tarifi 2

Malzemeler:
1 çorba kaşığı bezelye
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi
1 çay kaşığı buğday unu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
İlk olarak bezelyeleri mikserden geçirin. Üzüm pekmezi, zeytin yağı ve buğday ununu bir kabın içerisine koyun ve ardından içine mikserden geçirdiğiniz bezelyeleri ekleyin. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika kadar bekletin. Son olarak cildinizi soğuk su ile yıkayıp durulayın. Bu yôntemi haftada 2 kez uygulanızı tavsiye ederiz.

Cilt Parlatan Maske Tarifi 3

Malzemeler
2-3 damla kadar limon suyu
1 adet orta boy salatalık
1/2 çaykaşığı irmik

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Salatalığı bir kabın içerisinde rendeleyin ve ardından irmiği ve limon suyunu ilqve  edin. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 15-20 kadar beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü güzelce yıkayıp durulayın. Tarifini verdiğimiz bu maskeyi cildinizin ihtiyaç duyduğu her zaman hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

cildin-parlamasi-icin-dogal-yontemler

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Tarifi

Malzemeler
1 çay kaşığı zeytinyağı
2 çay kaşığı süt
1 çirva kaşığı şeker

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Bütün malzemeleri bir kabın içerisine alıp iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze güzelce yedirin. 10-15 dk o yüzünüzde beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü güzelce  yıkayın. Bu maskenin haftada 1 kez uygulanmasını tavsiye ediyoruz.

Bu maskeleri düzenli olarak kullandığınızda yüzünüzdeki değişimi görebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.