Vipbakim

Kafa Derisinde Yer Alan Sivilcelere İyi Gelen Maske Tarifleri

Kafa Derisinde Yer Alan Sivilcelere İyi Gelen Maske Tarifleri

Saç derisinde zaman zaman sivilceler ortaya çıkar. Oldukça can yakan bu sivilcelerin oluşmasında en büyük etken yağdır. Bilindiği üzere saçların belirli bir oranda yağlı olması gereklidir. Yağlı olması da saç diplerinde sivilce çıkmasına neden olabilmektedir. Saç derisinde meydana gelen sivilcelerde kurtulmak ise o kadar zor değildir.

Kafa derisinde yer alan sivilcelere iyi gelen maske tariflerinin bir kısmı yazımızın içinde yer almaktadır. Çok aşırı sivilce varsa doktora gidip bir uzmana danışabilirsiniz. Bu şekilde tedavi olabilirsiniz. Daha küçük sivilce sorunlarında ise kendi hazırlayacağınız maske tariflerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu maskeleri düzenli olarak kullanmanız gerekli etkiyi sağlayacaktır.

Sarımsak ile Kafa Derisi Sivilcelerinden Kurtulun

Kafa derinizde yer alan sivilcelerden kurtulmak için sarımsak kullanımı yapabilirsiniz. Sarımsak kullanımı yapmak için sarımsak ile durulama yapmak yeterli olacaktır. Sarımsak içinde salisilik asit ve çeşitli antioksidanlar yer alır. Bu maddeler saç derisinin beslenmesine de neden olur. Sarımsak maskesi için 4 diş sarımsak alın ve hepsini bir kabın içinde ezin.

Daha sonrasında ezilmiş bu sarımsakları 4 bardak suyun içinde kaynatın. Kaynatılan sarımsakları ılık bir hale geldikten sonra saç derinize masaj yapar biçimde sürebilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrar etmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında kokulu bir şampuan ile ovalama yaparak saçlarınızın daha güzel bir biçimde kokmasını sağlayacaktır.

Hint Defnesi Yağı ile Saç Derisi Sivilcelerini Tedavi Edin

Hint defnesi yağı kullanımı yaparak saç derisi içinde yer alan ve canınızı acıtan sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Doğru bir biçimde kullanım yapmak için Hint defnesi yağını günlük olarak saç derinize sürebilirsiniz. Bunun yerine enfeksiyon üzerine etkili olan Hint Defnesi yağı özlü olan bir şampuan kullanımı da yapabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız çok daha sağlıklı bir hale gelecektir.

Diğer bir kullanım şekli olarak ise domates suyu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Domates suyu kullanımı için hazır bir domates suyu alabilir ya da domatesin suyunu kendiniz çıkarabilirsiniz. Sonrasında bu domates suyu ile saçlarınıza masaj yapmanız ve sonrasında saçlarınızı durulamanız gereklidir. Domates suyu aynı zamanda saçlarınızın doğal bir biçimde uzamasını sağlayacak ve ek bir parlaklık verecektir.

Yasemin Yağı ile Saç Derinizi Ovalayın

Yasemin yağı kullanımı yaparak saç derinizi ovalayabilirsiniz. Bunun için bir miktar yasemin yağı ile üzüm çekirdeği yağını karıştırın. Daha sonrasında elde edilen bu karışımı saç diplerinize masaj yapar bir biçimde sürün. Bu karışım sonrası saçlarınızı şampuan ile bir kez daha yıkayabilirsiniz. Bu yağ karışımını haftada bir ya da iki kere kullanmanız yeterli olacaktır. Kafa derisinde yer alan sivilcelere iyi gelen maske tarifleri bu şekilde uygulanabilir tariflerle kullanılabilir. Maske tarifleri basit malzemeler ile yapılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.