Vipbakim

Kahve Telvesi ile Yapılabilecek Maske Tarifleri

Kahve Telvesi ile Yapılabilecek Maske Tarifleri

Cilt problemlerini geride bırakmak için kahve telvesinden yararlanın. Kahve telvesi ile yapılabilecek maske tarifleri üzerinden hareket edin.

Kahve Telvesi ve Limon

Pek çok kişinin sıkça uyguladığı kahve telvesi ile yapılabilecek maske tarifleri arasında, ne çok tercih edilen limon karışımıdır. Cildinizin sorunlarından kurtulmak için telvenin faydalarından yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, telve ve limondur. Karışım ile birlikte direkt olarak uygulamaya geçebilirsiniz.

Gerekenler;

Limon suyu ve rendelenmiş kabuğu

Bir miktar su

Telve

Yukarıda verilen malzemeleri aynı anda bir kapta karıştabilirsiniz. Kıvamının krem gibi olması halinde, direkt olarak cildinize sürebilirsiniz. Bu şekilde cildinizi kaplayın. İnce bir tabaka halinde sürmeye dikkat edin. Sonrasında ise direkt olarak kahve telvesinin yüzünüzdeki 15 – 20 dakika kalmasını sağlayacaksınız. Hemen ardından ılık bir su ile yıkayın. Cildinizin kısa süre içinde gerginleşmiş ve pürüzsüzleşmiş olduğunu göreceksiniz.

Telve ile Bakım

Herhangi bir karışım olmadan direkt olarak telve ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Cildinize direkt ince bir tabaka halinde telvenin sürülmesi söz konusudur. Tamamına sürdükten sonra 15 – 20 dakika bekleyeceksiniz. Hemen ardından cildinizin gerginleştiğini hissedeceksiniz. Belirlenmiş olan süre tamamlandığında ılık suyla yıkamak gerekiyor. Temizlenen cildiniz için bu maskenin son derece faydalı olacağını söyleyebiliriz.

Telve ile yaptığınız bakım sonucunda cildinizi korumanız da mümkün olacak. Telve ile düzenli bakım yapmanız gerektiğini unutmayın. Haftada bir kere maske ile bakım yapmanız sizin avantajınıza olur.

Telvenin Cilde Faydaları

Bakım yapmanız halinde, kısa sürede cildinizin parladığını göreceksiniz. Pürüzsüz bir cilde kavuşmak açısından bu tür maskelerin uygulanmasının avantajlı olduğunu bilmelisiniz. Cildinizin gerilmesini sağlama, yağlanma probleminin önüne geçme, cildin beslenmesini sağlama bu tür maskeler ile olacak. Bunun için tek yapmanız gereken, verilmiş olan malzemeleri temin edip evde uygulama yapmaktır. Doğal maskeler olduğundan, sorun yaşamadan direkt telvenin faydalarından yararlanmanız sağlanacaktır.

Telvenin cilde faydaları kapsamında sunulmuş olan tüm faydaları, cilt maskesi ile elde edebilirsiniz. Düzenli şekilde cildinize sürerek, büyük ölçüde telvenin faydalarından yararlanabilirsiniz. Düzenli şekilde yapmaya dikkat edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.