Vipbakim

Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir?

Kil maskesini özellikle cildinde leke problemi olan ve yağlı cilde sahip olan kişiler tarafından tercih edilmektedir bunun sebebi ise ciltteki fazla yağı alıp cildin yağ dengesini eşitlemesi ve lekeleri temizlemesinden kaynaklanmaktadır. Bu bağlamda cildi kuru olan kişilere kil maskesi kesinlikle önerilmez bu ciltlerini daha kuru olmasına yol açar. Bir takım kil çeşitleri vardır örneğin beyaz kil bunu orta derecede yağlı cilde sahip kişilerde rahatlıkla kullanabilirler. Kil maskesini uygulayacak ve cildiniz hassas ise maskeyi yüzünüzde tutma süresini iyi ayarlamalısınız çok az bekletmelisiniz böylelikle ekstra bir kuruluğa yol açmamış olursunuz. Yapacağınız maskenize nemlilik katması için bal gibi ürünlerde ilave ederseniz cildinizi kurutma etkisine karşı koruyabilirsiniz.

kil-maskesi

Kil maskesini uygularken

tüm yüz çevrenize sürmeniz gerekmiyor yüzünüzde yağlanma sorunu nerede ise o bölgeye uygulamak işe yarayacaktır. Çok fazla yağlı bir cilde sahip ise maskenizi uygulama süreniz haftada yalnızca 1 defa uygulamanız gerekir aşırıya kaçarsanız cildinizde kuruluğa yol açabilirsiniz. Kuru cildiniz varsa maskeyi bir ayda 2 defa uygulamak yetecektir.

Siyah-Nokta-icin-Kil-Maskesi

Maskenizin cildinizdeki yağları alması en büyük faydasıdır. Cildinizdeki yağlanma azalınca gözeneklerde daha az tıkanacaktır. Bir diğer faydası ise kirler arınır tıkanmış olan gözenekler açılır. Gözeneklerin tıkanması demek ekstradan sivilcelenme ve daha çok siyah nokta demektir kil maskesi sayesinde cildinizin yağ dengesi oluşacak ve gözeneklerin açılmasıyla beraber daha az sivilcelenme ve siyah nokta oluşumu olacaktır böylelikle daha sağlıklı bir cildiniz olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.