Vipbakim

Kil Maskesi Nasıl Kullanılır Nasıl Temizlenir?

Kil Maskesi Nasıl Kullanılır Nasıl Temizlenir?

Özellikle daha güzel bir cilde sahip olmak isteyenlerin tercih edeceği kil maskesi kullanacak olan kilin içerisindeki mineral ve vitaminler sayesinde cildin beslenmesini sağlamaktadır. İçerisinde bulunan 36 çeşit mineral ve bunun yanı sıra vitaminler sayesinde kil cilt temizliği açısından oldukça yararlıdır. Cildin güzelleştirmesi konusunda sıklıkla tercih edilmektedir.

Kilin mineral özelliğiyle insan derisinin mineral özelliği aynı olduğundan cilt üzerinde oldukça etkilidir. Saçlarda kullanılması saç yapısının beslenmesini sağlamaktadır. Alerji oluşumu çok nadir görüldüğünden herhangi birinin yan etkisi olmadan kullanım imkanı elde edilmesini sağlar. Özellikle cildin temizlenmesini sağlamak adına maske hazırlamak aşamasında tercih edilecek olan malzemelerin arasında yer almaktadır.

Kil Maskesi Kullanımı

Daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler için kil maskesi kullanımı yaygın olarak tercih edilmektedir. İçeriğinde bulunan kil ve yosun karışımının yanı sıra özellikle vitamin ve nemlendirici etki sağlamak adına doğal ürünler kullanılmaktadır. Ürünün tamamen doğal olması rafların ömrünün kısa olmasına neden olduğundan bekletmeden kısa süre içerisinde kullanılması gerekir.

Öncelikle cildinizi uygun temizleme ürünleri ile temizlemeniz gerekir. Daha sonrasında maskeyi cildinize ince bir tabaka halinde uygulamanız gerekir. Uygulama sırasında göz kısmının alt ve üst bölümüne uygulama yapılmaması gerekir. Uygulama işleminin tamamlanmasının ardından bir süre maskeyi bekletmeniz gerekir. Özellikle bekleme sırasında sırtüstü uzanılması önemlidir. maskenin ağır olması ciddi sarkmalar oluşmasına neden olacağından sırtüstü beklenmesi gerekir.

Kil Maskesi Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımı için kullanılacak olan kil maskesi uygulama sırasında dikkat edilmesi gerekenler olduğundan uygulayacak olanların bu noktada dikkatli olması gerekir.

1-)Uygulamanın ince bir tabaka halinde yapılması gerekir.

2-)Uygulama sonrasında sırtüstü uzanılması gerekir. Özellikle maskenin ağır olması ciltte sarkmalar oluşmasına neden olacağından bu durumda daha dikkatli olunması önemlidir.

3-)Maskenin ciltte durduğu süre boyunca konuşmamak ve mimik yapmamak gerekir.

4-)Uygulama öncesinde mutlaka kilin fırınlanması gerekir.

5-)Maskenin uygulamasının ardından kenarları beyazlaşmaya başlamasıyla ele yapışmaması durumunda yıkanması gerekir.

6-)Maskeyi cildinizden çıkartmak için bol su ile durulama işlemi yapmanız gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.