Vipbakim

Kırışıkları Gideren Acı Biber Maskesi

Kırışıkları Gideren Acı Biber Maskesi

İnsan cildi yaşlanmaya karşı dirençli olduğu için kırışıkların giderilmesi de önemli bir konudur. İlk çizgilerin belirlenmesiyle birlikte cilt bakımı için gereken önlemlerin alınması genelde dermokozmetik ürünlerin kullanılmasıyla mümkün olur. Son aylarda ortaya çıkan birçok bitkisel reçeteden biri olan kırışıkları gideren acı biber maskesi de son derece önemlidir.

Kırışıkların giderimesi için kullanılan bu uygulama düzenli olarak kullanıldığında cildin yıpranmasını önler. Özellikle ilk çizgilerin belirgin biçimde ortadan kalkması mümkün olur. Bu maskenin yapılması için gereken ürünler:

  • 1,5 bardak süt
  • 1 kaşık limonun suyu
  • Bir tutam acı biber
  • 1/4 kaşık tarçın
  • 1/2 kaşık bal

Kırışıkların giderilmesi için ihtiyacınız olan bu malzemeleri birbirleriyle karıştırdığınız zaman yüzünüze sürerek 20 dakika bekletiyorsunuz. Sonrasında yüzünüzü yıkayarak cildinizi kalıntılardan arındırabilirsiniz.

Maskenin Yan Etkisi Var Mı?

Acı biber maskesi cildi hassas olan kişilere zarar vererek ciltlerinde yanmalara neden olabilir. Bu yüzden yan etkisi bu biçimde görülebilir. Ancak normal şartlarda herhangi bir sorun yaşattığı bilinmemektedir.

Ne Sıklıkta Kullanılır?

Haftada iki kere kullanılabilen acı biber maskesi, cildinizdeki kırışıkları giderdiği gibi cildinizin daha parlak ve güzel görünmesini de sağlar. Yüzünüze renk veren ve cildin sağlıklı görünmesini sağlayan bu karışımı her akşam sürerseniz cildiniz tahriş olabilir. Cilt bakımı için tercih edilen acı biber maskesi ile sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Acı Biber Maskesi Kullananlar

 Acı biber maskesi kullananlar genelde sonuçtan memnun kalmıştır. Ciltteki ilk beliren kırışıkların tedavisinde kullanılan bu karışım birçok bitki uzmanı tarafından da tercih edilmektedir. Acı biber maskesinin kullanıldığı birçok alan sayesinde cildinizi sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Yüzünüzü süt kullanarak temizleyebilir, renk farklılıkların önüne geçilmesini sağlayabilirsiniz. Erkeklerde de etki gösteren acı biber maskesinin kullanımı sırasında yeni tıraş olmamış olmak halde güvenle kullanım mümkün olmaktadır.

İlk olarak haftada bir gün kullanılan maske, daha sonra ihtiyaç duyuldukça haftada 2, ayda bir kere gibi seçeneklerle kullanılabilir. Ancak alerjik cilde sahip olan ve cilt hassasiyeti bulunanların acı biber maskesi kullanmamaları gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.