Vipbakim

Kırışıklık Giderici Maskeler

Kırışıklık Giderici Maskeler

Zamanla oluşan cilt kırışıklıklarının giderilmesi amacı ile kullanılan bazı kırışıklık giderici bakım maskeleri,  her kadın için adeta kurtarıcı niteliğinde. Evde doğal yollarla hazırlayabileceğiniz bu maskeler sayesinde cildinizde oluşan kırışıklardan kurtulmanız mümkün. Bu maskeleri cildinize uygun tedavi yöntemleri belirlendikten sonra düzenli bir şekilde kullandığınız taktirde sonuç alabilirsiniz.

Kırışık tedavisinde en önemli besinler arasında yoğurt ve de limon karışımı başta geliyor. Bunun için 1 çay bardağı yoğurdun içine bir kaç damla limon katın ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin, ardından yüzünüzü yıkayın. Düzenli bir şekilde bu maskeyi uyguladığınızda, cildinizdeki kırışıkların azaldığı göreceksiniz. Bu maske aynı zamanda cilt renginizi de açacaktır.

Özellikle  yaz  meyvelerinden olan üzümden faydalanarak da kırışıklık maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için 5 tane üzüm tanesini alın ve suyunu sıkın,  daha sonra üzüm suyunu yüzünüze sürün ve 20 dakika bu şekilde bekletin. Ardından yüzünüzü yıkayıp  temizleyin. Haftada 2 kez uygulayabileceğiniz  bu maske ile kırışıklarınız azalacaktır.

Kırışık tedavisinde uygulayabileceğiniz  bir diğer yöntem de  gül suyu ve biberiye karışımından oluşuyor. Bunun için bir şişenin içine bir miktar biberiye  ve 1 su bardağı gül suyu  katın ve şişeyi 2 gün bekletin. Daha sonra düzenli bir şekilde sabah  akşam bu karışımı yüzünüze  sürün.

Kırışık görünümünü azaltmak için zeytin yağından da  faydalanabilirsiniz. Bunun için 1 çorba kaşığı zeytin yağını, 1 kaşık  bal ve 1 yumurta sarısı ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız bu maskeyi cildinize masaj yaparak uygulayın bu önemli, özellikle de kırışık bölgelere yukarı doğru masaj ile uygulayın. 15 dakikalık masajın ardından yüzünüzü yıkayın. Haftada 1 kez uygulayacağınız bu maske ile zamanla cildinizdeki kırışıkların azaldığını göreceksiniz.

Kırışıklıklar için salatalık maskesi

  • Zeytinyağı
  • 1 adet yumurta beyazı
  • 1 adet salatalık

Salatalığı kabukları ile  beraber halka  halka doğrayın. Sonra yumurta beyazı ve bir miktar zeytinyağı ekleyip iyice karıştırın. Salatalık dilimleri yüzünüze alın ve bu şekilde yarım saat bekletin. Sonra  yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kez düzenli bir şekilde uygulayacağınız  bu maske sayesinde cildiniz nemlenecek ve kırışık görünüm ciddi oranda azalacaktır.

Evde kırışıklık kremi yapımı

  • 1  çay kaşığı bal
  • 1  çay kaşığı domates suyu
  • 1  çay kaşığı kafur losyon

Tüm malzemeleri iyice karıştırın, sonra buzdolabına kaldırıp 1 saat dinlendirin. İşte bu kadar, kırışıklık kreminiz hazır. Haftada 1 kez kullanmanız  tavsiye edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.