Vipbakim

Kolay Cilt Bakım Maske Ve Kür Tarifleri

Kolay Cilt Bakım Maske Ve Kür Tarifleri

Cilt bakımı özellikle kadınlar için çok önemlidir. Önemli olmasının yanı sıra günümüzde artan kimyasallar ve bunların doğurduğu olumsuz sonuçlar dolayısıyla ve insanların zamandan tasarruf ederek güzelleşme ve daha iyi bir cilde sahip olma isteği doğal ve kolay cilt bakımı yolları aramasına sebep oluyor. Bakım yapmak kendimizi güzel ve iyi hissettirir, özgüven verir.

Daha iyi bir cilde sahip olmak için mutlaka pahalı kremlere, losyonlara kısaca kozmetik ürünlere gerek yoktur. Evde de yumurta, sebze ya da meyvelerden elde ettiğimiz maskelerle doğal kolay cilt bakımı yapmak mümkündür. Başta internetten olmak üzere birçok kaynaktan doğal kolay cilt bakımı maske ve kür tarifleri edinmek artık çok kolay. Biraz da bu tariflerden bahsedelim.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin

 • Yarım litre su
 • On yaprak taze nane
 • Bir fincan tuz

Kaynatmış olduğunuz yarım litre suyun içine on adet taze nane yaprağını atıp on dakika dinlendirin. Dinlendirdikten sonra hazırlamış olduğunuz suyu süzerek ılık suyla dolu küvetin içine bir fincan tuzla beraber dökün. Nane sakinleştirici, dinlendirici ve rahatlatıcı etkisi kuvvetli olan bir bitkidir. Tuz ise peeling yapma özelliğiyle ölü hücre ve derilerden arındırır. Bu tarifi haftada bir ya da ihtiyaç durumuna göre istediğiniz an uygulayabilirsiniz.

Cildiniz Kuru İse Süt Banyosu

 • Bir litre süt
 • Bir fincan tuz
 • Yarım fincan bal

Boş bir plastik su şişesinin içine süt, tuz ve balı koyduktan sonra köpük kıvamına gelene kadar çalkalayın. Ve bu köpükle vücudunuzu masajla ovduktan sonra durulayın. Süt banyosu cildi derinlemesine temizlediği halde cildinizi kurutmaz. Tuz ise bir önceki tarifte bahsettiğimiz üzere cildi ölü derilerden ve hücrelerden arındırır. Bu tarifi haftada bir kullanmanız yeter olacaktır.

Ellerinizi Yumuşatmak İçin Karışım

 • Bir adet limon
 • Üç damla zeytinyağı

Malzemeleri karıştırdıktan hemen sonra ellerinize sürün. Bu karışımı yarım saat ellerinizde beklettikten sonra bir parça pamuk yardımı ile ellerinizi temizleyin ve ardından yıkayın. Maskenin içerisindeki zeytinyağı kuruluğu giderir ve cildi yumuşatır. Limon suyundaki C vitamini ise ellerdeki lekeler üzerinde etkilidir ayrıca ölü hücreler üzerinde peeling görevi görür.

El Maskesi

 • Zeytinyağı
 • Bir çay kaşığı bal

Maskeyi ellerinize uygulamadan önce bir süre ellerinizi ılık suda yumuşatın. Daha sonra tırnaklarınızı beş dakika boyunca ılık zeytinyağı ve bir çay kaşığı balın içinde bekletin. Son olarak ise zeytinyağı ile ellerinize ve parmaklarınıza masaj yaparak uygulayın.

Yüzünüz İçin Nemlendirici Maske

 • Bir yemek kaşığı süt
 • Bir adet yumurta sarısı

Bir kapta bir yemek kaşığı sütü ve bir adet yumurta sarısını karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün üzerine ince bir bez örterek on beş dakika bekletin. Daha sonra kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra ilk olarak ılık ve ardından soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.