Vipbakim

Kolay Hazırlanabilen Cilt Yenileyici Maske Tarifleri

Kolay Hazırlanabilen Cilt Yenileyici Maske Tarifleri

Cildimizi dış etkenlerden korumak ve sağlıkla ışıldamasını sağlamak için kullanabileceğimiz cilt yenileyici maskeler, çok fazla paralar harcamadan evde kolayca hazırlayabileceğimiz tariflere sahiptir. Cilt yenileyici maskeler sayesinde ışıl ışıl, genç ve sıkı bir cilde kavuşmak mümkündür.

Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz maskeler sayesinde cildinizi yenileyebilmeniz mümkündür. Ayrıca bunun için yüzlerce liralar ödemenize de gerek kalmamaktadır. Sadece cilt tipinizi belirlemek ise cilt yenileyici maskeler hazırlamak için gerekli olan ilk şeydir. Evde bulunabilen ve ekstra para harcamaya gerek bırakmayan cilt yenileyici maskeler, hem cildinizi korumak hem de onarmak görevi yapmaktadırlar.

Özellikle de bitkisel ürünlerle hazırlanan maskeler oldukça ekonomik olup kolaylık sağlamaktadır. Tüm cilt tipleri için uygulanan maskeler de mevcuttur. Bu maskelerden en başta geleni ise domates maskesidir.

Domates Maskesi

Domates maskesi için 2 adet domates soyulup üzerine 1 yemek kaşığı süt ekleyerek mikserden geçirilir. Önceden toniklenmiş cilde sürülerek kuryana kadar bekletilir. Sonrasında ise ılık su ile durulanan cilde haftada 2 defa uygulanan maske cildinizde harikalar yaratmaktadır.

Domates Maskesinin Faydaları: Domatesin içerisinde bulunan E vitamini cilde kalkan görevi üstlenerek dış etkenlere karşı korumaktadır. Aynı zamanda antioksidan etkisi de bulunan domates cildi güçlendirmektedir. Sütte bulunan laktik asit ise ciltteki ölü derileri ve hücreleri temizlemekte, gözeneklerin nefes almasını sağlamaktadır. Maske sayesinde ciltteki sivilce izleri, yaşlanma ve güneş lekeleri azalmakta, cilt canlı, parlak ve daha sağlıklı görünmektedir.

Muzlu Maske

Cildin yenilenmesi ve ferahlanması için uygulanması kolay olan bir başka maske de muzlu maskedir. 1 adet muz iyice ezilip üzerine 1 yemek kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı bal eklenir. Cilde sürülen maske 15 dakika sonra ılık su ile yıkanarak temizlenir. Haftada bir defa uygulanan maske, gözeneklerin sıkılaşmasını ve cildin yenilenmesini sağlamaktadır.

Muz Maskesinin Faydaları : Ayrıca cildi derinlemesine nemlendiren maske, cildin elastik bir yapıya sahip olmasını sağlayarak yaşlanma etkilerine karşı da koruma sağlamakta ve kırışıklık oluşmasını engellemektedir. Antiseptik özelliğe sahip olan bu maske dış etkenler nedeni ile oluşan zararları da tedavi ederek cildin sakinleşmesini ve yatışmasını sağlamaktadır. Muzun cildi yenileme özelliği bulunması sayesinde de maske cildinizin parlak ve sağlıkla ışıldamasına yardımcı olmaktadır.

Süt ve Yumurta Maskesi

Yenileyici ve sıkılaştırıcı özelliğe sahip olan bir başka maske de süt ve yumurta ile kolay bir şekilde hazırlanabilmektedir. 1 yemek kaşığı sütün içerisine 1 yumurtanın beyazını koyup iyice köpürene kadar çırpılmaktadır. Daha sonra ise temizlenmiş cilde uygulanmakta ve 10 dakika bekletilmektedir.

Süt ve Yumurta Maskesinin Faydaları: Soğuk su ile temizlenen maske 3 günde bir cilde uygulanması neticesinde daha sıkı, parlak, bakımlı ve ışıl ışıl bir yapısının oluşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda sivilceleri de azaltan maske tıkanmış gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlamaktadır.

Onarıcı ve Bakım Yapıcı Maske

Onarıcı ve bakım yapıcı özelliğe sahip pek çok farklı maske tarifleri bulunmaktadır saymakla bitmeyecek kadar çok olan bu maskeler, özellikle de doğal ürünlerle ve evde kolayca yapılabilmesi nedeni ile oldukça fazla sevilmekte ve uygulanmaktadır. 1 adet yumurta akı, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı aleo vera jeli ve 1 tatlı kaşığı bal karıştırılır. Cilde sürüldükten sonra yarım saat bekletilir ve ılık su ile yıkanır. Haftada 2 defa uygulanabilen bu onarıcı maske düzenli kullanım sonrasında inanılmaz sonuçları gözler önüne sermektedir.

Faydaları: Ciltteki pürüzlenme ve pullanma gibi sorunları da ortadan kaldıran maske, cildin savunma sistemini güçlendirerek mükemmel bir görünüm ve parlak bir cilt tonu oluşmasını sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.