Vipbakim

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske Tarifleri

Güzellik ve cilt bakımı denilince akla ilk olarak cilt maskeleri gelmektedir. Cildi nemlendiren ve besleyen bu maskeler cilt bakımı açısından son derece sağlıklı rol oynamaktadırlar. Kuru cilt maskeleri, cildin nemlenmesi için uygulanan cilt maskelerindendir ve son derece güzel bir görünüm sunar. Pürüzsüz, canlı ve diri bir cilt için bu maskelerden faydalanabilirsiniz.

Kuru cilt için maske uygulanmasının amacı, cildin üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturmak ve bu sayede kırışıklıkların önce yok edilip sonra da ortaya çıkmasını engellemektir. Kuru ciltlere uygulanan maskeler ayrıca cildi sıkılaştırarak daha güzel ve alımlı bir görünümü de sunmaktadır.

Kuru cilt maskeleri birden fazla çeşit ile karşımıza çıkmaktadır. Bu maskeler arasından tercih yapılırken malzeme ve zaman açısından kendi isteğinize göre seçim yapabilirsiniz. Ek olarak alerji durumunun göz ardı edilmemesinde fayda vardır. Eğer alerjiniz olan bir maddenin az olsa bile karıştığı maskelerin yerine farklı maskeler uygulamalısınız.

Kuru Cilt İçin Salatalık Maskesi

Salatalık maskesi, kuru cilt maskeleri arasında en çok bilinen ve en çok uygulanan maskedir. Bu maskeyi cildinize uygulamak için öncelikle bir salatalığı soyun ve macun haline getirin. Macun haline getirdiğiniz salatalığı isteğe göre 2 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırabilirsiniz. Karışımı cildinize uygulayın ve 15 dakika bekletin. Beklettikten sonra bol su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Kuru Cilt İçin Meyve Maskesi

Kuru ciltler için uygulanan maskelerin hazırlanmasında bazı meyvelerden de faydalanılabilir. Muz, bu konuda en çok hazırlanan maskelerin ham maddesidir. 1 adet muzu ezerek macun haline getirin. Macun haline gelen muza isteğe göre 2 çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Beklettikten sonra yüzünüzü ılık ve bol su ile yıkayabilirsiniz.

Kuru Cilt İçin Domates Maskesi

Domates maskesi fazla bilinmeyen fakat kuru ciltler için çok faydalı olan bir maskedir. Üstelik domates ile yüz maskesi uygulaması çok basittir. Yapmanız gereken tek şey bir domatesi ikiye bölerek yüzünüze koymak. Bir süre bekleyin ve daha sonra yüzünüzü yıkayın. Kuru cilt maskeleri arasında bulunan domates maskesi en pratik yöntemle uygulanan maskedir. Zaman sıkıntınız olduğunda bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.