Vipbakim

Kuru Ciltler İçin Türk Kahvesi Maskesi Tarifi

Kuru Ciltler İçin Türk Kahvesi Maskesi Tarifi

Her  cildin yapısı farklıdır ve kuru yapıdaki ciltler hasar görmeye en müsait olanlardandır. Çünkü direnci düşük cilt yapısı söz konusu olacaktır.

Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Yapılır

Kahve maskesi tarifleri  birbiirnden farklı şekillerde hazırlanabilir. Ancak telvesini sade halde de yüze sürebilir ve bekleyebilirsiniz. İçerisinde doğal yağ olduğu için Türk kahvesi  tek kendisi de faydalıdır.

  • Kakaolu tarife göre Türk kahvesi telvesi, kakao ile karıştırılır. İçerisine bir kaşık bal da eklenebilir. kuru cildi olanlar içine yoğurt da ekleyebilir.  Bunlar karıştırıldıktan sonra ince tabaka olarak yüze sürülür.  15 20 dakika kuruması sonrasında da ılık suyla temizleme yapılır. İçerisindeki kakao, besleyici ve canlandırıcı etki yapacaktır.
  • Yumurtalı tarifte, bir kaşık kahve telvesi, bir yumurta, çay kaşığı tuz,  çay kaşığı esmer şeker karışımı hazırlanır. Dudak çevresindeki ve göz etrafındaki alanlara sürülür. Kuruması beklendikten sonra da soğuk suyla iyice temizlenir.
  • Ballı tarifte cildinizi hem sıkılaştırabilir hem de daha esnek ve nemli hale getirebilirsiniz. Bir kaşık balı önce hafif ısıtın ve içerisine kahve telvesi ekleyin. Daha sonra da cilde sürüp kurutun.  En son temizleyin ve haftada iki kere tekrar edin.
  • Peeling etkili kahve maskesi içinbir kaşık esmer şeker, Türk kahvesi telvesi karıştırılıp haftada bir kere yüze sürülebilir. Ciltteki ölü derinin gitmesi ve daha nemli, canlı cilt için uygulanabilir. İsteğe göre bal eklenebilir.

Cildi Nemlendiren Diğer Etkenler

Kuru ciltleri nemlendirmek için maske yanında başka önlemler de alınabilir. Örneğin düzenli olarak cildinizi temizlemeniz, makyajlı halde bırakmamanız önemlidir. Ayrıca bol su tüketmeniz de kritik bir konudur. Her gün gereken suyu alarak cilt yapısını güçlendirmek mümkün. Banyoda kullanılan suyun sıcaklığı  çok yüksek olmamalı, ılık ya da ılıktan biraz sıcak suda yıkanmalıdır.  Cilt yapısında yanlış ürün kullanımı genel olarak olumsuz etki yapabilir. Örneğin kuru cilt olmasına rağmen yağlı cilt için ürün kullanırsanız daha da kuru bir cildiniz olmuş olur.  Yani hangi ürünü seçtiğinize önem vermeniz gerekir.  Cilt tipinizi bilmiyorsanız da öğrenebilir ve daha sonra uygulama yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.