Vipbakim

Lekesiz ve Canlı Bir Cilt İçin Karbonat Maskesi Tarifi

Lekesiz ve Canlı Bir Cilt İçin Karbonat Maskesi Tarifi

Dışarıdan gelen birçok etkenden dolayı, cildimiz erken yaşlanır ya da sıkıntılı zamanlardan geçer. Bunlar için elbette çözüm üretebiliriz ama bir süre sonra sürekli tekrarladığı zaman önünü alamayacağız sonuçlarla karşılaşırız. Bizlerde bu bakımdan dolayı cildimize yarar sağlayacak olan maskelere başvururuz, her ne kadar bu işlemler oldukça kolay olsa da insan etkisini görmediği zaman sıkılabiliyor.

Son zamanlarda kimsenin dilinden düşürmediği bir maddeden söz edeceğiz, aslında pek de bir madde sayılmayan ve günlük hayatımızda kullandığımız bir ürün; karbonat. Karbonatın dişleri beyazlatma etkisini duymuşsunuzdur, bir diğer etkisi ise ciltler üzerinde oluşmaktadır. Karbonatın ne gibi faydaları vardır ve karbonat ile cilt bakımı hakkında bilgiler vereceğiz.

karbonat-ile-temizleme-maskesi

  • Kimi ürünlere baktığımız zaman, aslında doğal bir güzellik iksiri olduğunu anlarız, karbonatta kendi içinde böyle bir üründür, doğal bir güzellik vericidir.
  • Karbonat alkali bir üründür, bu bakımdan dolayı da cildimizde oluşan sivilce ve aynı zamanda sivilce lekelerini geçirmeye yardımcı olmaktadır.
  • Makyajımızı gece yatmadan önce temizlemek için ihtiyaç duyduğumuz şeylerden bir tanesi toniktir. İşte karbonat ile elma sirkesini karıştırdığınız zaman doğal toniğinizi elde edebilirsiniz, üstelik oldukça etkili olduğunu unutmamak gerekiyor.
  • Cildinizde peeling etkisi mi görmek istiyorsunuz, o halde yapmanız gereken karbonat ile yoğurdu karıştırmak ve daha sonra yüzünüze uygulamak olacaktır.
  • Karbonatın mikrop öldürücü etkisi bulunması, cildinizde ki kirden ve siyah noktalardan arınmanızı sağlayacaktır.Bu sayede daha ferah bir cilde kavuşacaksınız.
  • Eğer cildiniz çok kuru veya çok yağlıysa, karbonat sizler için çok değerli bir üründür. Çünkü yağ oranını dengeleme özelliği bulunmaktadır.

1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı balı bir kaseye alın ve bu iki maddeyi iyice karıştırın. Homojen bir kıvam elde ettiğinizi göreceksiniz, bu sayede de cildinize sürülmesi oldukça kolay olacaktır. Bu ürünü cildinize uygulayın, dairesel hareketlerle gerçekleştirin. 10 dakika bekledikten sonra ise; ılık su yardımı ile yıkayın. Aşındırıcı özelliği olması sebebi ile; ciltteki tüm kiri aldığını göreceksiniz.

Ciltteki yağlanma yüzünden olan parlamadan ziyade, doğal parlamalar her zaman için çok daha doğru bir sonuç olacaktır. Eğer sizlerde doğal bir parlama istiyorsanız yapmanız gereken şey; birkaç damla zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı limon suyu. Bu maddeleri karıştırdıktan sonra yüzünüze maske olarak uygulayın ve yaklaşık olarak 10 dakika bekleyin ve ardından elinizle çıkartabileceğiniz bir kıvam aldığını göreceksiniz. Haftada bir kez bu maskeyi uyguladığınız zaman cildinizin hem daha çok temizlendiğini hem de parladığını göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.