Vipbakim

Limon ile Hazırlayabileceğiniz Bakım Maskeleri

Limon ile Hazırlayabileceğiniz Bakım Maskeleri

Limon ile birçok farklı bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Limon ile hazırlanacak bakım maskeleri ile cildinizi nemlendirebilir, koyu lekelerden arındırabilir ve daha parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Limon içeriğinde sitrus, antibakteriyel ve antioksidan etkili maddeler yer alır. Bu maddeler cildin hasar görmesini engeller ve cildin tazelenmesini sağlar. Limon maskesi ile cildin yenilenmesini ve hücrelerin yeniden yaratılmasını sağlayabilirsiniz.

Limon ile hazırlayabileceğiniz bakım maskeleri birçok sorununuzu çözecektir. Doğal maddeler ile hazırlanacak bu maskeler maddi açıdan da sizi rahatlatacaktır. Piyasada yer alan ve kimyasal maddeler içeren pahalı kremleri kullanmak yerine bu bakım maskelerini kullanabilirsiniz. Yazımızda limon ile hazırlanacak maskelerin birkaçının tarifi yer almaktadır. Bu tarifleri kendi evinizde hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Kırışıklıklar Üzerinde Etkili Limon Maskesi

Cildinizdeki kırışıklıklardan rahatsız oluyorsanız limon maskesi ile kullanım yapabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeleri temin ederek malzemeyi hazırlamanız etkili olacaktır. Malzemeyi hazırlayabilmek için 2 yemek kaşığı yeşil çay, 1 tutam zerdeçal tozu ve yarım çay kaşığı limon suyu gerekmektedir. Bu malzemeler ile limon maskesi hazırlamak için öncelikle bir kap alın ve kabın içine tüm malzemeleri katın. Sonrasında karışım yapın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün ve 3 dakika boyunca kurumasını bekleyin.

Daha sonrasında tekrardan aynı biçimde maskeyi yüzünüze sürün ve 3 dakika kurumasını bekleyin. Hazırladığınız maske bitene kadar aynı işlemi yapmaya devam edin. Bu şekilde son katı da sürerek bu defa 10 dakika bekleyin ve sonrasında ılık su ile durulama yapın. Kırışıklıklardan kurtulmak için bu maskeyi haftalık olarak uygulamanız etkili olacaktır. Maske oldukça etkilidir.

Sivilceleri Yok Eden Limon Maskesi

Sivilceler büyük bir sorun olarak çoğu insanın hayatında yer alır. Sivilce sorunundan kurtulmak için limon maskesi kullanımı yapabilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken malzemeler arasında 1 yumurta beyazı ve 1 çay kaşığı limon suyu bulunmaktadır. Bu karışımı hazırlamak için iki malzemeyi bir kabın içinde çırpıcı ile köpürene kadar çırpın. Sonrasında yüzünüzü temizledikten sonra bu maskeyi masaj yapar biçimde cildinize sürmelisiniz. Bu işlem ile birlikte 15 dakika bekledikten sonra maskenini kurumasını bekleyebilir ve temizleme işlemine geçebilirsiniz. Daha sonrasında ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Sivilce sorunundan kurtulmak için haftada iki kere kullanım yapmak uygun bir seçim olacaktır.

Limon Maskesi Kullanımı ile Lekeleri Giderin

Belirli malzemeler ile limon maskesi hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Bunun için yarım çay kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı püre biçiminde domates kullanımı gereklidir. Bu maddelerin tamamını bir kabın içine ekleyin ve sonrasında parmaklarınızla maskeyi yüzünüze sürün. Daha sonrasında 10 dakika maskenin kuruması için beklemeniz yeterli olacaktır. Limon ile hazırlayabileceğiniz bakım maskeleri bu şekilde örneklerle kullanılır hale gelmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.